Lokalizacja i budżet
Lokalizacja i budżet / Pomieszczenia na sklep powinny mieć powierzchnię minimum 80 m2, a najlepiej od 100 do 130 m2. Minimalna inwestycja wynosi 30 tys. zł. W tej kwocie zawiera się remont i adaptacja lokalu oraz zatowarowanie placówki.
Poniedziałek
30.04.2018
W sklep pod szyldem Sleeping Expert trzeba zainwestować minimum 30 tys. zł. Gdzie opłaca się otworzyć salon z wyposażeniem sypialni?
 

Sleeping Expert to sieć salonów, oferujących wyposażenie sypialni. Obejmuje 11 sklepów. Najnowszy został otwarty 21 marca w Kłodzku. W czerwcu mają ruszyć dwa kolejne, w Rzeszowie i Bochni.

Sleeping Expert otwiera placówki w miastach liczących przynajmniej 20 tys. mieszkańców.
– Najlepsze lokalizacje to miejsca, skupiające różne sklepy z ofertą wyposażenia wnętrz. Mamy również jeden salon w galerii handlowej – mówi Łukasz Świątek, odpowiedzialny za rozwój sieci franczyzowej Sleeping Expert. – Przy wyborze lokalizacji należy zwrócić uwagę na to, by przy sklepie były miejsca parkingowe dla klientów.
Pomieszczenia na sklep powinny mieć powierzchnię minimum 80 m2, a najlepiej od 100 do 130 m2. Minimalna inwestycja wynosi 30 tys. zł. W tej kwocie zawiera się remont i adaptacja lokalu oraz zatowarowanie placówki.
– Franczyzobiorca kupuje na własność produkty, które znajdą się na ekspozycji, oczywiście po wynegocjowanych przez nas cenach hurtowych – wyjaśnia Łukasz Świątek. – Przy inwestycji w sklep rzędu 30 tys. zł, wartość detaliczna towaru, który znajdzie się w salonie to 50-60 tys. zł. Licencjobiorca zarabia na marży od sprzedaży.
Franczyzodawca zapewnia partnerom szkolenia, m.in. produktowe i sprzedażowe. Podpowiada, jaki towar powinien znaleźć się w placówce, jak zmieniać i uzupełniac ekspozycję w zależności od sezonu. Zajmuje się także całościową realizacją zleceń, które sklepy przyjmują od klientów.
– Salony działają jako show roomy. Mają towar wyłącznie na ekspozycji, nie prowadzą magazynów. Klient zamawia wybrany przez siebie produkt w konkretnej placówce i od tego momentu my jako centrala zajmujemy się już w całości realizacją tego zamówienia, łącznie z dostarczeniem go do klienta – podkreśla Łukasz Świątek.
Miesięczne opłaty wynoszą 499 zł oraz 1 proc. od obrotów. Pierwsza część jest przeznaczana na reklamę ogólną sieci, drugą licencjobiorcy powinni przeznaczać na marketing lokalny. Franczyzobiorca zapewnia, że partnerzy moga spać spokojnie, nie martwiąc się o zyski.
– Sklepy stają się rentowne praktycznie od początku – mówi Łukasz Świątek. – Natomiast satysfakcjonujące zarobki franczyzobiorca osiąga po 6-9 miesiącach działalności.


POPULARNE NA FORUM

Mieszkanie w okolicach trójmiasta

Tylko poproś dewelopera o animacje architektoniczne to ci pozwoli realniej ocenić przestrzeń jaką posiada inwestycja.

4 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Dach - jak dbać

Cześć właśnie niedawno miałem renowacje dachu i tak pomyślałem w kwestii dbania o dach znalazłem artykuł : http://przystan-informacji.pl/jak-dbac-o-dach-domu/ i...

1 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Klimatyzacja i wentylacja

Cześć, jestem w trakcie budowy domu i zaczynam poważnie myśleć na temat klimatyzacji i wentylacji w moim domu, wiem że to wazna kwestia, dlatego czytam różne poradniki...

1 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Budowa domu

Cześć jestem przed budowom domu, przeglądam artykuły : http://know-now.pl/budowa-domu-materialy-ktore-warto-zakupic/ i zbieram informacje które materiały kupić w...

1 wypowiedzi
ostatnia 09.11.2018
Nowoczesny wystrój wnętrz

Mnie się podobają te projekty ekskluzywnych wnętrz www.justynatatys.com/o-mnie/justyna-tatys Tylko nie wiem czy jesteś w stanie je odwzorować, bo jednak to robiła...

9 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Nieruchomość to zawsze dobra inwestycja. Tak jak pisaliście wyżej, mieszkanie samo się spłaci i po kilkunastu latach zostaje dla nas. A jak ktoś ma już fundusze i nie...

322 wypowiedzi
ostatnia 06.11.2018
Jaki sklep meblowy?

Mam dobre doświadczenia z obsługą w sklepie Edinos, zawsze starają się szybko dostarczyć meble, przesyłki są porządnie zabezpieczone, nie musiałam jeszcze niczego...

204 wypowiedzi
ostatnia 05.11.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!! Visit games.lol for gameslol

322 wypowiedzi
ostatnia 05.11.2018