Próchnik się chwieje

Franczyzodawca z tradycją
Franczyzodawca z tradycją / Próchnik to jedna z najstarszych polskich marek modowych, oferujących odzież dla panów. Ponad rok temu zaczął rozwój przez franczyzę. Do tej pory udało mu się otworzyć jeden sklep licencyjny.
Poniedziałek
07.05.2018
Zarząd Próchnika przygotowuje wniosek o ogłoszenie upadłości. Czy jedna z najstarszych polskich marek modowych naprawdę zniknie z rynku?
 

W specjalnym komunikacie zarząd Próchnika poinformował, że podjął decyzję o przygotowaniu wniosku o ogłoszenie upadłości spółki. To kolejna odsłona kłopotów finansowych marki. Z raportu rocznego wynika, że w ubiegłym roku spółka miała 64,5 mln zł straty netto przypadającej na jej akcjonariuszy. Na koniec grudnia 2017 r., zobowiązania krótkoterminowe z tytułu kredytów, pożyczek, emisji obligacji i leasingu grupy wynosiły ponad 21 mln zł. Już 27 marca Próchnik złożył do sądu wniosek o przeprowadzenie restrukturyzacji w postępowaniu sanacyjnym. Zgodnie z prawem, pozwoliłoby to na uzyskanie czasu na oddłużenie oraz odzyskanie zdolności do regulowania swoich zobowiązań - bo wierzyciele w okresie działań sanacyjnych nie mogą dochodzić swoich roszczeń. Jednakże Sąd Rejonowy w Łodzi, do którego trafił wniosek o sanację, jeszcze nie otworzył postępowania restrukturyzacyjnego. Za to wierzyciele wszczynają postępowania egzekucyjne, co skutkuje zajęciem bieżących rachunków Próchnika.
„... mając na względzie postanowienia ustawy z dnia 28 lutego 2003 roku - Prawo upadłościowe i obowiązki z niej wynikające, a także zważywszy na zagrożenia dla działalności operacyjnej spółki wynikające z prowadzonych obecnie przez niektórych wierzycieli spółki postępowań egzekucyjnych dotyczących majątku spółki, zarząd spółki z daleko posuniętej ostrożności prawnej podjął decyzję o przygotowaniu wniosku o upadłość spółki" – czytamy w komunikacie.
Zarząd Próchnika zastrzega, że jeśli sąd szybko otworzy postępowanie sanacyjne - wniosek o upadłość może nie zostać złożony. A jeśli nawet trafi do sądu, to i tak zgodnie z prawem najpierw sąd najpierw będzie musiał zająć się wnioskiem o restrukturyzację, a dopiero później ewentualnie upadłościowym.

Próchnik to jedna z najstarszych polskich marek modowych, oferujących odzież dla panów. Do spółki należy także drugi brand – Rage Age. Ponad rok temu Próchnik zaczął rozwój przez franczyzę. Do tej pory udało mu się otworzyć jeden sklep licencyjny.


POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

warto ale zależy z jakim towarem i w jakiej cenie .ważna jest tez lokalizacja [url=http://wp.eu]wp[/url]

74 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Najlepiej kupowac odzież szytą w Polsce. W ostatnich latach pojawiło się parę dobrych firm, które tworzą bardzo dobrą odzież dla sportowców. Cenowo też nie...

48 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

To nie moja dziedzina, więc nie wiem zbyt wiele. Dziękuję za informację. imgrum

6 wypowiedzi
ostatnia 17.08.2018
Powrót po wielu latach

This "thanksgiving" devour was not rehashed the next year. Be that as it may, in 1623, amid an extreme dry spell, the travelers accumulated in a supplication benefit, appealing...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018