ARGO - Grupa trzymająca fikcję

Niedziela
30.03.2003
Otrzymaliście Państwo mailem ofertę usług Grupy ARGO? Firma jest wpisana na Czarną Listę franchisingu. Przestrzegamy przed nią, bowiem w swojej ofercie wielokrotnie oszukuje. Jeśli jakieś zdanie w ich ofercie akurat nie jest nieprawdą, to jest pseudofachowym bełkotem.
 

Czy ktoś z Państwa słyszał o „harmonii na łączach”, „magii infolinii” albo „pozawerbalnych możliwościach przez telefon” jako usługach dla branży franchisingu? Czy któraś sieć chciałaby skorzystać z „możliwości bezpośredniej informacji ustnej” na targach Dom i Ziemia? To właśnie proponuje ARGO. Użycie śmiesznego języka WooDoo i zaśmiecanie nam skrzynek pocztowych nie jest jeszcze powodem wpisania na Czarną Listę. Ale bezceremonialne oszukiwanie sieci franczyzowych już tak. W ARGO nic bowiem nie wiedzą o franchisingu, nawet nie umieją udawać, że wiedzą.

Firma z kapelusza

Grupę ARGO wymyśliła Żaneta Olszewska ze Szczecina. Tymczasem grupa ARGO nie istnieje pod adresem, który podaje, a telefonistka z centrali twierdzi, że mieści się tam inna firma - Konkordia. Grupa ARGO nie została nigdzie zarejestrowana, nie ma osobowości prawnej, osoba podająca się za jej pracownika szczerze informuje, że za usługi Grupy ARGO faktury wystawia inna firma.

Pani Olszewska podszywa się pod istniejąca firmę. Prawdziwa firma ARGO to znana, renomowana gdańska spółka, importer materiałów i sprzętu biurowego. Dyrektor handlowy prawdziwej ARGO był zdumiony, że ktoś używa ich nazwy.

Dziennikarskie śledztwo - kłamstwo ma krótkie nogi

Nieistniejąca Grupa ARGO pisze w ofercie skierowanej do sieci: „działamy w oparciu o merytoryczne wzorce i wsparcie luksemburskiej grupy kapitałowej Fifalux z siedzibą w Luksemburgu oraz brytyjskiej spółki Ashley.” Grupa ARGO/Żaneta Olszewska kłamie. Sprawdziliśmy w Konsulacie Luksemburgu i w Ambasadzie Wlk. Brytanii, w odpowiedniku polskiego Krajowego Rejestru Sądowego. Firmy, na które powołuje się ARGO nie istnieją. Nie ma ich nawet w internecie.

W Anglii rejestracja spółek w tzw. Companies House jest obowiązkowa, a posiadanie strony internetowej jest już standardem działania.

Prawdopodobnie firmy ARGO, Fifalux i Ashley istnieją tylko w głowie twórców. Na pytanie do Grupy ARGO czym zajmują się wspomniane firmy, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Grupa ARGO powołuje się także na patronat medialny Businessman Magazine nad swoim projektem. Otrzymaliśmy oficjalny list z biura reklamy pisma zaprzeczający, że sprawuje jakikolwiek patronat nad działaniami ARGO lub akcją związaną z franchisingiem, tak samo zaprzeczyła Telewizja Szczecin.

Firma PROFIT system jest wydawcą miesięcznika Franchising Info. Nazwa ta jest prawnie chroniona i zarejestrowana przez sąd jako własność spółki. Tymczasem Grupa ARGO oferuje usługi infolinii o nazwie Franchising Info. Jest to przemyślane działanie mające na celu skorzystanie z prestiżu naszej marki. Jeżeli Grupa ARGO będzie prowadzić jakąkolwiek działalność pod naszą marką, PROFIT system poweźmie kroki prawne zmierzające do ochrony naszej własności.

Franczyzodawcy nie cierpią plagiatorów

Środowisko franchisingowe jest bardzo czułe na wszelkie informacje o podrabianiu logo sieci czy sposobu działalności. W końcu największym dobrem sieci jest właśnie marka sprzedawana franczyzobiorcom. Ochrona jej oryginalności to codzienna praca. Niestety, co pewien czas na rynku pojawiają się plagiatorzy. Z próbami „podrabiania” swoich punktów franchisingowych na polskim rynku musiały już walczyć takie sieci jak Collagena, English First i Mamuśka.

- Każdy sukces przyciąga wszelkiej maści cwaniaków i plagiatorów – mówi Grzegorz Chmielarski, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców. – W środowisku dawców licencji powinniśmy się wspierać informując się wzajem o takich działaniach i przestrzegać przed oszustami. Ważną role w tym względzie może spełnić nasza Organizacja.

Komentarz redakcji

Popularność portalu franchising.pl spowodowała nieuchronne próby wykorzystania marki portalu. Pojawiły się firmy, które podszywając się pod portal, próbują sprzedawać sieciom franczyzowym jakieś usługi w internecie. Prosimy więc o ostrożność i informowanie Redakcji o próbach nieuczciwego podszywania się pod Franchising.pl. Dziękujemy za dotychczasowe informacje. My ze swej strony obiecujemy informować Państwa o wszystkich próbach podszywania się pod marki i koncepty sieci franczyzowych.

Arkadiusz Słodkowski

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018