14.05.2003

Café NESCAFÉ na Targach On-line

Na Targach On-line gościł Radosław Drabik z Nestle Polska.

Redakcja: Witamy, o godzinie 10.00 rozpocznie się spotkanie z Radosławem Drabikiem z Cafe NESCAFE.

Orka: Jak jest opłata pobierana przez Cafe NESCAFE z tytułu umowy franchisingowej? Czy Cafe Nescafe pobiera opłaty na fundusz reklamowy?
Radosław Drabik: Aktualnie w sieci Cafe NESCAFE obowiązuje jedna stała opłata licencyjna, która wynosi 500zł netto. Nestle większą uwagę przykłada do jakości prowadzenia kawiarni i serwisu konsumenta - to jest marketing.

Orka: A jakie sieć ma preferencje lokalizacyjne? Czy powierzchnia 150 m2 jest dla Cafe Nescafe wystarczająca?
Radosław Drabik: W każdym biznesie tego typu, lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na przyszłe wyniki finansowe. Cafe NESCAFE powstają i dobrze funkcjonuja na kilkunastu i stukilkunastu metrach kwadratowych.

Xawier: Czy tworząc sieć Cafe NESCAFE nie obawiacie się konkurencji ze strony swoich własnych ekspresów do kawy które są ustawiane w lokalch gastronomicznych w dużych centrach Handlowych? Klient chcący wypić waszą kawę może ją kupić np. w jakimś innym lokalu, a nawet w spożywczym. Czy przy okazji zwiększenia sprzedaży nie ucierpi wizerunek kawy Nescafe sprzedawanej z dystrybutorów w spożywczaku?
Radosław Drabik: To prawda, że NESCAFE możemy spotkać w wielu miejscach: sklepy spożywcze, mała i duża gastronomia, kina, hotele - każde miejsce, gdzie sprzedawana jest NESACFE klasyfikujemy do innej grupy (kanału) i obejmowane jest osobnym programem sprzedażowo-marketingowym. Cafe NESCAFE posiada swoją własną strategię marketingową i dzięki temu łatwo kontrolujemy i kreujemy różnicę, która musi być czytelna dla konsumentów.

Redakcja: Cafe NESCAFE bardzo aktywnie szukało biorców w 2002 roku: ilu udało wam się znaleźć i ile nowych kawiarni powstało?
Radosław Drabik: Rok 2002 był rokiem sprawdzania wyników pierwszych inwestycji. Przeprowadzona kampania miała na celu poinformować o nowej działalności Nestle w zupełnie nowym kanale oraz ocenić wstępnie skalę zainteresowania tą formą współpracy. Aktualnie podpisanych jest osiem umów na osiem istniejących kawiarni i kilka w przygotowaniu.

jakobson: Czy ma sens ekonomiczny zakładanie kawiarni w miejscach tak drogich (jeśli chodzi o czynsz) jak Nowy Świat w Warszawie? Ile maksymalnie może wynieść czynsz za metr, żeby warto było otworzyć kawiarnię?
Radosław Drabik: Każda inwestycja jest poprzedzana dokładną analizą, która ma na celu minimalizację ryzyka inwestycyjnego. Cafe NESCAFE Nowy Świat jest naszą flagową kawiarnią i po półtora roku jej działania potwierdza ona sens inwestowania w prestiżowych miejscach. Wielkość czynszu jest negocjowany po ocenie lokalizacji: intensywność ruchu, zauważalność, profil lokalnego konsumenta etc.

WIĘCEJ -->

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0