08.12.2003

Jogurtowe kafejki

Yogen Fruz, franczyzowa sieć specjalizująca się w sprzedaży mrożonych jogurtów, otwiera nie tylko punkty w centrach handlowych, ale również wolno stojące kawiarnie, tzw. Yogen-Café.

- Zdecydowaliśmy się na dwutorowy rozwój pod wpływem tendencji rynkowych - mówi Maciej Golnowski, specjalista ds. sieci Yogen Fruz. - Uruchomiliśmy pierwszą taką kafejkę w Toruniu, w ścisłym centrum rynku Starego Miasta i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Lokal w Toruniu jest dużo większy, w porównaniu do punktów, które do tej pory firma otwierała, dodano do niego powierzchnię na kawiarniane stoliki. W ofercie cukiernio-kawiarni znajdują się nie tylko wszystkie desery na bazie mrożonego jogurtu z owocami (podstawowe menu w Yogen Fruz), ale również smaczne gofry z całą paletą dodatków, naturalne soki, ciasta i rozbudowana oferta kawowa.

Yogen Fruz uruchomiła również nowy punkt w otwartym w połowie listopada Starym Browarze – największym centrum handlowym w Poznaniu. Obecnie posiada 23 lokale – wszystkie franczyzowe. Maciej Golnowski zapowiada dalszy dynamiczny rozwój sieci: - Nie brakuje nam franczyzobiorców, nadal wielu oczekuje na przystąpienie do sieci. Problem stanowią jedynie dobre lokalizacje. Prowadzimy rozmowy na temat naszych punktów we wszystkich nowo otwieranych centrach handlowych. Niestety czasami czynsze za najem są zbyt wygórowane.

Najnowszy punkt Yogen Fruz otwarty będzie w Katowicach. W grudniu w całej sieci prowadzona jest promocja związana ze świętami Bożego Narodzenia.

Źródło: Wiadomości Handlowe, nr 12, grudzień 2003

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

15