06.09.2004

Przyszła Agata do Warszawy

Chwilami może się wydawać, że nic się nie zmieniło. Tymczasem od soboty na Okęciu działa nowy, wielki sklep meblowy.

W lipcu zakończyły działalność Walther Meble i Sconto, które w centrum handlowym Okęcie sprzedawały meble. Ich miejsce zajął polski sklep meblowy Agata z Katowic.

Powitanie wciąż to samo

Przez cały sierpień trwały prace, a w pierwszą sobotę września klienci mogli już zrobić tam zakupy. Agata zajęła całą część centrum wcześniej "okupowaną" przez Walthera i Sconto, czyli ok. 20 tys. m kw. Chwilami chodząc po sklepie Agata, można zapomnieć, że nie "mieszka" już tam Walther. Napisy powitalne tuż przy wejściu też pozostały te same. Czasami wydaje się nawet, że ekspozycje pozostały te same.

Nie szukajcie drobiazgów

Na pewno teraz jest luźniej, część przestrzeni nie została jeszcze wykończona. Na pewno niewiele znajdzie tu dla siebie ktoś, kto przyjdzie w poszukiwaniu drobiazgów do mieszkania - niewielką część parteru zajmuje dział z porcelaną i szkłem (głównie Witeksu i Villeroy&Boch), drugą - tekstylia, ręczniki, pościel, dywany, różne tkaniny. Dalej już - rozmaite meble.

Liczna obsługa

Po sklepie kręci się mnóstwo sprzedawców. To uzasadnione, bo niewykluczone, że każdy klient będzie musiał oglądać towar ze "swoim" ekspedientem, gdyż np. eksponując stoły, nie podaje się ich wymiarów.

Meble luzem lub w aranżacji

W Agacie najwięcej jest tzw. wypoczynków, sporo mebli stołowych, łóżka, materace. Niektóre stoją w zaaranżowanych wnętrzach, inne luzem.

Więcej: Magda Kłodecka, "Gazeta Wyborcza", 6 września, 2004r.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0