21.03.2001

Zastrzyk młodości

Klinika Collagena odnawia twarz i duszę kobiet.

Portal yoyo zamieścił w serwisie dotyczącym urody artykuł opisujący zabiegi stosowane w klinikach Collageny, tworzacych sieć placówek opartych na zasadach franchisingu między innymi w Polsce.

W gabinetach zabiegowych, pod okiem lekarzy specjalistów i anestezjologów, gdy jest to konieczne, usuwa się zmarszczki, kreski, bruzdy mimiczne - „kurze łapki”, bruzdy nosowo-wargowe, „fałdy skupienia” między brwiami, uzupełnia się blizny, ubytki, ślady po ospie i „dzioby” po trądziku, powiększa się usta.

Ostatnio też Collagena przeprowadza nowatorski w naszym kraju Exoderm Lift - rewolucyjny lifting twarzy w 8 dni. Exoderm to opracowany w 1986 roku przez izraelskiego lekarza, dr Fintsi preparat - maska, która rozpuszcza martwy naskórek. Nad zabiegiem czuwa anestezjolog. Pacjent spędza noc w klinice - w tym czasie nałożona substancja usuwa naskórek. Nałożona nazajutrz i noszona przez siedem kolejnych dni następna maska doprowadza skórę stanu sprzed 15-20 lat. Wszystko trwa tylko 8 dni - tylko tyle trzeba, by zniknęły zmarszczki czy dotkliwe bruzdy i blizny. Tę „cudowną” maskę z 12 składników nałożono w Europie Zachodniej już ponad 20 tysięcy razy. Nie trzeba powtarzać zabiegu - efekt skóry bez zmarszczek jest stały, skóra zaczyna się starzeć od początku. Exoderm to nie tylko sposób na odmłodzenie, to także szansa dla osób młodych, walczących ze szpecącym trądzikiem - plamy i bruzdy po nim skutecznie zatruwają życie. Tylko w przypadku bardzo głębokich, kłutych uszkodzeń skóry jeden zabieg może nie zlikwidować ich w pełni, dla pełnego efektu można go wówczas powtórzyć.

„To nie jest operacja, w ktorej ingeruje się skalpelem, wszystko odbywa się w granicach bezpiecznej medycyny. Nie tniemy, wykorzystujemy naturalne substancje leki, znane medycynie od dawna” - powiedziała pani Kovalick.

Kolejnym zabiegiem jest Botox Lift. Co to takiego? Botox to toksyna botuliny, czyli jad kiełbasiany - w naturalnej postaci jedna z najgroźniejszych trucizn. W rękach lekarzy i specjalistów staje się cudownym lekiem, oddaje to, co zabrał czas. Botox był już wcześniej stosowany w medycynie: m.in. przez neurologów, do dziś jest też wykorzystywany przy leczeniu stwardnienia rozsianego. Okazał się też doskonałym lekiem do walki ze zmarszczkami i bruzdami mimicznymi. Po wstrzyknięciu w odpowiednie miejsca, za pomocą cienkiej jak włos igły, mięśnie naciągają się jak po liftingu. Nie występuje tu jednak, znamienny dla liftingu efekt widocznego i nienaturalnego naciągnięcia twarzy - ten zabieg „nie zmienia człowieka tylko odmładza” - powiedziała pani Kovalick, „grawitacja układa wszystko naturalnie”.

Botox to jeszcze nie wszystko: by usnąć niektóre bruzdy mimiczne trzeba użyć wypełniaczy. Jeden z nich to stosowany w Collagenie kwas hyalurynowy, który jest składnikiem naszej skóry odpowiedzialnym za jej nawodnienie. Wiadomo - z biegiem czasu wody w skórze ubywa - przy pomocy zastrzyków z kwasu hyalurynowego mamy jej znów odpowiednio dużo. Stosuje się go także w celu powiększenia ust. - może to być zabieg czasowy, na próbę.

Wizyta w klinice Collagena przekonała autorkę artykułu, że można i trzeba ratować swoją urodę i młodość - bezoperacyjnie odwrócić czas i poprawić wygląd, że nie jest to wymysł przewrażliwionych na swoim punkcie histeryczek i przede wszystkim - to żaden luksus. To naturalne.

Więcej: Portal YoYo, 14 marca 2001

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

1