Czwartek
19.05.2005
Ponad 14 proc. spadkiem rozpoczął wczorajszą sesję kurs Redanu. To kara za wyniki za I kwartał i korektę rezultatów za 2004 r. Grupa obcięła ubiegłoroczny zarobek o 5 mln zł, ten rok rozpoczęła stratą netto w wysokości prawie 4,5 mln zł netto.
 

Dane kwartalne wskazywały, że łódzka grupa handlująca odzieżą zarobiła w zeszłym roku 15,15 mln zł (0,73 zł na akcję), a jej przychody wyniosły 226,4 mln zł. Pierwotne prognozy mówiły o 20 mln zł zysku i 220 mln zł obrotów, ostatecznie o 15 mln zł zysku. Teraz okazało się, że wyniki są znacznie słabsze.

Kosztowne zwroty

Zgodnie z raportem rocznym, zysk netto wynosi 10,22 mln zł (0,49 zł na akcję), a sprzedaż 216,3 mln zł. Wynik operacyjny to 7,6 mln zł w porównaniu z prawie 14 mln zł według danych kwartalnych.
- Redukcje to efekt zwrotu towarów przez hurtowników. Sprzedaż została zafakturowana jeszcze w 2004 r., a towar z kolekcji jesienno-zimowej wrócił do nas w kwietniu, a nawet w maju - tłumaczy gazecie "Parkiet" prezes Piotr Kulawiński.

Słaby kwartał

Przed rokiem grupa miała spore zyski. Teraz pokazała duże straty. Operacyjna przekroczyła 3 mln zł, netto wyniosła 4,47 mln zł. Redan tłumaczy to przede wszystkim spadkiem marż na początku roku. Główna odpowiedzialność spoczywa w tym zakresie na salonach Top Secret, gdzie spółka wyprzedawała po cenach zakupu kolekcję jesienno-zimową.
- Zależało nam na odzyskaniu zamrożonych pieniędzy - wyjaśnia "Parkietowi" prezes Kulawiński. Ubrania - jak tłumaczy zarząd - nie trafiły w gusta klientów, a po wtóre zostały uszyte w zbyt dużej ilości (jak twierdzi firma, z myślą o większej od wybudowanej sieci sprzedaży).

Będzie lepiej?

Redan nie publikował prognoz na ten rok. Pytany, czego mogą się spodziewać inwestorzy, deklaruje: Wyniki za drugi kwartał będą zdecydowanie lepsze niż za pierwszy. Czy firma może mieć w tym roku straty?
- Byłbym skrajnym pesymistą, gdybym oceniał, że może nie mieć zysków - mówi prezes.

W trakcie sesji spadek notowań pogłębiał się. Kurs zakończył dzień na poziomie 5,90 zł (-20,3 proc.) - najniższym w historii. Obroty (950,4 tys. zł) były kilkakrotnie wyższe od średnich.

Więcej: "Parkiet", 17 maja 2005 r.
Parkiet

POPULARNE NA FORUM

Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

It’s really awesome. I love it.very interesting and meaningfull post. I got some very important views in your post which are very good and applicable for me. I just wish that...

9 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
wiosenne kurtki damskie

Cześć, właśnie chcę sobie kupić jakąś wiosenną kurtkę, jakie kroje są teraz modne ? co nosicie jeśli chodzi o wiosenne kurtki damskie to co możecie mi polecić ?...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

super pomysł! https://vindicat.pl/gielda-dlugow/

9 wypowiedzi
ostatnia 09.07.2018