21.03.2006

Ravel otwiera kolejne sklepy

Ravel, firma zajmująca się projektowaniem i dystrybucją odzieży, rozwija sieć sklepów własnych oraz franczyzowych.

- Zamierzamy otwierać po 10 sklepów własnych i franczyzowych rocznie w kraju, a także rozwijać się na rynkach zagranicznych – mówi Mirosław Mazur, kierownik działu sprzedaży firmy Ravel.

Pierwszy sklep własny firmy powstał w 1995 roku, poza tym Ravel wstawiał produkowaną odzież do sklepów, które sprzedają ubrania wielu marek. W 2005 roku firma zdecydowała rozwijać sieć sklepów franczyzowych - pierwszy powstał w Sanoku.

Obecnie Ravel posiada 25 własnych sklepów w Polsce oraz 5 na Litwie, a także 5 franczyzowych. Sklepy zlokalizowane są w miastach zamieszkałych przez ponad 100 tys. mieszkańców.

Przedsiębiorca, który chciałby przystąpić do sieci musi liczyć się z wydatkiem 200-250 tys. zł. To kwota potrzebna, aby otworzyć 100 metrowy sklep opatrzony logo Ravel. Franczyzodawca szacuje, że 80-100 tys. zł trzeba przeznaczyć na adaptację lokalu, następne 50 tys. zł na aranżację sklepu oraz 100 tys. zł na pierwsze zatowarowanie. Według przedstawicieli sieci inwestycja zwraca się po 1,5 – 2 latach.
Anna Smolińska