30.05.2007

We franczyzie i w sklepach multibrandowych

Rośnie liczba sklepów franczyzowych sieci odzieżowej Diverse.

Nowe sklepy Diverse zostały otwarte w Katowicach, Iławie oraz w Chełmie i Lublinie. Do końca 2007 roku firma zamierza uruchomić po kilkanaście sklepów własnych i franczyzowych. Poszukiwani są franczyzobiorcy na terenie całego kraju m.in. w Sieradzu, Raciborzu, Nowym Targu, Malborku, Świdnicy, Jaworznie, Zgierzu i w Żywcu. Kolejnym celem jest umacnianie pozycji marki w sieci sklepów multibrandowych, np. Athlet’s Foot czy Go Sport.

Potencjalny franczyzobiorca sieci Diverse musi dysponować lokalem o powierzchni do 80 do 300 m2, usytuowanym w centrum handlowym o dużym przepływie klientów, przy ulicy handlowej lub w miejscach o dużym nasileniu ruchu pieszego.

Minimalna kwota inwestycji w sklep wraz z wyposażeniem wynosi 150 tys. zł. Można przyjąć, że na adaptację i wyposażenie każdego m2 lokalu trzeba przeznaczyć ok. 2 tys. zł. Dodatkowo, przyszły biorca powinien dysponować kwotą 16,3 tys. zł, którą przeznaczy na opłatę licencyjną. Przedstawiciele sieci zapewniają, że inwestycja w sklep zwróci się maksymalnie przez dwa lata.
(aw)