25.06.2007

Nowy sklep SELA na Lubelszczyźnie

Międzynarodowa korporacja SELA otworzyła pierwszy sklep franczyzowy w Białej Podlaskiej. Jest to trzeci punkt sieci na Lubelszczyźnie. Dwa salony prowadzą franczyzobiorcy w Lublinie.

Sklep w Białej Podlaskiej należy do Tomasza Adamczewskiego, który do tej pory otworzył kilkanaście sklepów franczyzowych takich marek jak Cropp Town, House czy Morgan w miastach Polski Wschodniej. Do współpracy z SELĄ przekonał go bardzo urozmaicony asortyment. Franczyzobiorca przeznaczył na sklep SELA 300 m2. W przypadku tak dużego lokalu ważna jest bogata kolekcja i możliwość wymiany lub uzupełnienia asortymentu kilka razy w miesiącu. A to oferuje franczyzodawca.

Przygotowanie do otwarcia trwało trzy tygodnie. Tak krótki termin możliwy był zarówno dzięki doświadczeniu franczyzobiorcy w branży odzieżowej, jak i sprawnej pomocy franczyzodawcy przy projektowaniu i wyposażaniu lokalu oraz szkoleniu personelu. Kolorystyka sklepu SELA utrzymana jest w bieli oraz pastelowych fioletach i zieleniach. Centralnym punktem jest zawsze ściana w kolorze młodej trawy. Ważnym elementem know-how przekazywanego w ramach współpracy franczyzowej są szkolenia. Dzięki temu pracownicy sklepu SELA potrafią doradzić klientom przy wyborze ubrań spośród prawie 2000 wzorów oraz akcesoriów takich jak torby, korale, kolczyki czy paski.

Co miesiąc jeden sklep

SELA zapowiada szybką ekspansję w Polsce. W ciągu roku zamierza otworzyć kilkanaście sklepów. Razem z nowym butikiem w Białej Podlaskiej działa już siedem sklepów SELA. Pierwszy salon otwarto w sierpniu 2006 r. w warszawskim centrum handlowym Reduta. Kolejne prowadzą franczyzobiorcy w Galerii Olimp w Lublinie, w Rybniku i Sosnowcu w centrach handlowych Plaza. W czerwcu ruszyły także franczyzowe sklepy w Garwolinie i CH Plaza w Lublinie.
Ekspansję w krajach Unii Europejskiej firma rozpoczyna od Polski. Rozmowy w sprawie rozwoju prowadzone są obecnie w Niemczech, Austrii, Czechach i na Słowacji.

Franczyza przyspiesza rozwój

Szybka ekspansja sieci możliwa jest dzięki franczyzie. Sklepy SELA są otwierane w centrach handlowych o zasięgu od 100 do 300 tys. mieszkańców oraz przy głównych ulicach miast pow. 50 tys. mieszkańców. Franczyzodawca planuje w 2007 r. otwarcie kilkunastu sklepów franczyzowych na terenie Polski. SELA rozwija się w ten sposób w 14 krajach. W sumie ma ponad 550 sklepów, z których ponad 90 proc. prowadzą franczyzobiorcy. Aby otworzyć sklep SELA, trzeba zainwestować w wyposażenie i remont lokalu. Franczyzodawca proponuje bezpłatnie projekt wystroju i oświetlenia wnętrza. W sumie inwestycja w salon o pow. 150 m2 nie powinna przekroczyć 150 tys. zł. Jeśli franczyzobiorca zdecyduje się na zakup towaru, będzie musiał zainwestować kolejne 500 euro za m2. Franczyzodawca proponuje także wzięcie towaru w komis i wynagrodzenie prowizyjne na korzystnych warunkach z możliwością zwrotu 10 proc. niesprzedanego towaru na koniec sezonu. Obroty punktu pozwolą na osiągnięcie progu rentowności po pierwszym roku działalności.

(kiw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Kinga Wojciechowska

doradca we franczyzie
Napisz do autora