02.08.2007

Edukacja Polska w przedszkolach

Producent środków dydaktycznych Edukacja Polska chce stworzyć ogólnopolską sieć przedszkoli. Pierwsze placówki zostaną uruchomione w przyszłym roku.

- Obecnie trwają prace nad całą koncepcją sieci przedszkoli - mówi Kazimierz Długosz, Przewodniczący Rady Programowej Edukacji Polskiej. - Chcemy ten projekt oprzeć na najnowszych, zarówno rodzimych jak i światowych doświadczeniach pedagogicznych. Zaproponujemy sieć przedszkoli z autorskim programem, wyposażonych w wysokiej jakości zabawki i pomoce dydaktyczne własnej produkcji - dodaje.

Spółka Edukacja Polska w branży edukacyjnej działa od 18 lat. Znana do niedawna jako Elbox Bernas (w maju 2007 roku zmieniła nazwę) specjalizuje się w wytwarzaniu środków dydaktycznych i pomocy naukowych dla placówek oświatowych.

Pierwsze przedszkola powstaną w przyszłym roku. Na początku spółka uruchomi placówki własne, ale nie wyklucza rozwoju we franczyzie.

- W dłuższej perspektywie franczyza jest możliwa - mówi Długosz. - Jeśli projekt okaże się ciekawy i sprawdzi się na naszych własnych placówkach, to system franczyzowy jest jak najbardziej realny - podkreśla.

Projekt ogólnopolskiej sieci przedszkoli ma zostać sfinansowany ze środków pozyskanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Data debiutu nie jest jeszcze znana, ale należy się spodziewać, że pierwsze akcje spółka zaoferuje w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Edukacja Polska liczy, że uda jej się nawiązać współpracę z instytucjami zajmującymi się pedagogiką przedszkolną, oraz lokalnymi samorządami, które mogłyby pomagać np. przy wyborze optymalnej lokalizacji.

- Chcielibyśmy przełamać bariery między biznesem a władzami samorządowymi, ponieważ problemem społecznym jest brak przedszkoli - tłumaczy Kazimierz Długosz.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora