Dariusz Marzec, dyrektor generalny Tribal Polska
Wtorek
06.11.2007
O marce odzieżowej typu streetwear we franczyzie opowiada Dariusz Marzec, dyrektor generalny Tribal Polska.
 

Do kogo skierowana jest marka odzieżowa Tribal i od kiedy funkcjonuje na polskim rynku?
Firma Tribal Polska, dystrybutor amerykańskiej marki ubraniowej typu streetwear "Tribalgear", działa w Polsce od 2005 roku. Zajmuje się również dystrybucją tej marki na Ukrainie, Białorusi oraz na Słowacji. "Tribalgear" powstała w 1989 roku na zachodnim wybrzeżu USA w San Diego w Kalifornii. Marka najbardziej rozpoznawana jest w środowisku związanym z hiphopem (breakdance, grafitti, muzyka, skatebording) i z rockiem. Jako Tribal Polska wspieramy najlepszych tancerzy breakdance, artystów graffiti, prezenterów hiphopowych oraz duże grono młodych talentów. Organizujemy również największą imprezę breakdance, hiphop i graffiti w Europie Wschodniej pod nazwą Break Session.

Jakie Tribal ma plany rozwoju?
Firma rozwija się z roku na rok. Widzimy duże zainteresowanie naszą marką. W przyszłym roku mamy zamiar otworzyć kolejny sklep firmowy. Na dzień dzisiejszy w Polsce mamy 24 partnerów, ale z każdym miesiącem ta liczba się powiększa. Dodatkowo dochodzą sklepy partnerskie na Ukrainie, Białorusi i na Słowacji. W Polsce nasza firma posiada jeden własny sklep, który mieści się we Włocławku.

Na co może liczyć partner Tribal Polska we współpracy?
Po wprowadzeniu naszej marki do sklepu partnera firma zaopatruje go we wszelkiego rodzaju materiały reklamowe i promocyjne. Partner naszej firmy może liczyć na zyski w wysokości 50-60 proc. marży.

Rozmawiał (mdk)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.