Gino Rossi koryguje prognozy

Na dzień dzisiejszy Gino Rossi posiada 132 salony w Polsce oraz 28 poza granicami kraju
Poniedziałek
03.12.2007
Nietrafiona kolekcja przyczyniła się do korekty prognozy zysków grupy Gino Rossi, producenta obuwia i właściciela portfela marek obuwniczych i odzieżowych.
 

Zarząd Gino Rossi opublikował nową prognozę skonsolidowanych wyników na rok 2007. Przychody ze sprzedaży zostaną zrealizowane, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, na poziomie 170 mln zł, rosnąc o 45 proc. wobec wyników z roku ubiegłego. Jednak zysk operacyjny wyniesie 12,5 mln zł, a nie jak prognozowano 19 mln zł. Z kolei zysk netto wyniesie 7,5 mln zł zamiast przewidywanych 12,5 mln zł.

Przyczyną korekty rentowności była niższa od prognozowanej sprzedaż obuwia z kolekcji jesienno-zimowej.

- Nasza tegoroczna kolekcja okazuje się jeszcze zbyt awangardowa – mówi Maciej Fedorowicz, prezes zarządu Gino Rossi. - Polacy lubią się modnie ubierać, ale jednak nieco wolniej przyzwyczajają się do najnowszych światowych trendów. Podjęliśmy już odpowiednie decyzje dotyczące kolejnych kolekcji. Jestem przekonany, że działania te będą skutkować wzrostem sprzedaży i osiąganej marży w kolejnych okresach – dodaje prezes Fedorowicz.

Firma, obniżając ceny na obuwie z nietrafionej kolekcji, zmniejszyła marże – przez co nie uzyska zaplanowanego na listopad i grudzień poziomu sprzedaży.

Choć w spółce nie ustalono jeszcze budżetu na 2008 rok, przedstawiciele zarządu zapowiadają, że tempo rozwoju będzie zbliżone do dynamiki w 2007 roku. Tylko w br. właściciel marek Gino Rossi, Vanita, Geox i franczyzowej Simple uruchomił łącznie 23 nowe salony w Polsce oraz 6 poza granicami kraju (w tym franczyzowe). Na dzień dzisiejszy Grupa posiada 132 salony w Polsce oraz 28 poza jej granicami (w Niemczech, Rosji, Litwie, Łotwie, Ukrainie, Czechach, Danii, Węgrzech i Gruzji).

- Umiędzynarodowienie marki wpływa na to, że produkty Gino Rossi sprzedają się lepiej również w Polsce – mówi Maciej Fedorowicz.

Umocnienie pozycji firmy za granicą to także jeden z celów, jakie zamierza osiągnąć należąca do Gino Rossi spółka odzieżowa Simple.

- Podpisaliśmy już kilka umów na nowe salony i staramy się pozyskiwać lokalizacje dla kolejnych – mówi Paweł Kapłon, prezes spółki Simple i wiceprezes zarządu Gino Rossi. – Planujemy otwarcia zarówno w nowo powstających, jak i już istniejących centrach handlowych na terenie Polski. Koncentrujemy się także na rozwoju zagranicznym – dodaje.

Spółka planuje też wprowadzenie kolejnej marki odzieżowej – z segmentu eleganckiej odzieży męskiej.

(aw)

POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018