15.03.2008

Portal w nowym wydaniu

Szanowni Internauci! Od marca otrzymujecie nową, udoskonaloną wersję portalu Franchising.pl.

Minęło 7 lat od założenia portalu, a przecież co 7 lat wszystko się zmienia. Oczywiście, zostawiliśmy najwyższą jakość informacji, jednak resztę zmieniliśmy albo udoskonaliliśmy. Portal wzbogacił się o bardziej intuicyjną domenę Franchising.pl, łatwiejszą nawigację po katalogu pomysłów na biznes, ma atrakcyjniejszą grafikę oraz uproszczone menu.

Szybkie serwery

W ostatnich 7 latach wprowadzaliśmy regularnie do portalu nowe rozwiązania np. pierwsze targi on-line, czaty i wywiady z franczyzodawcami, teraz przyszedł czas na jeszcze większe zmiany. Część dotyczy sprawności funkcjonowania portalu, a część wygody internautów w serfowaniu po zasobach portalu. Zainstalowaliśmy nowoczesne i wydajniejsze serwery, bowiem blisko milion odsłon strony głównej generuje ruch w internecie, który musi być sprawnie obsłużony bez zbędnego oczekiwania przy komputerze.

Więcej informacji

Portal Franchising.pl jest od początku istnienia liderem w zakresie ilości informacji o franczyzie i współpracy licencyjnej. Zawiera 4.000 artykułów, opisy 250 systemów w katalogu franczyz oraz ponad 10.000 komentarzy na forum. I codziennie publikujemy nowe wiadomości w dziale aktualności. Poprawiliśmy dostępność do całości zasobów portalu poprzez utworzenie przeglądów branżowych oraz dodanie kanałów informacyjnych (tzw. RSS).

Wraz z prezentacją unowocześnionej wersji portalu nasi goście otrzymują do czytania kolejną, zupełnie nową partię tekstów o zakładaniu i prowadzeniu własnego biznesu. Teksty te znajdują się w dziale ABC własnego biznesu. Poszukujący swojej szansy w biznesie mają dzięki portalowi możliwość wyboru: otworzyć własną firmę o nieznanej marce, czy lepiej kupić licencję na biznes znanej marki.

Intuicyjny adres

Czasami internautom pewien kłopot sprawiało wpisywanie całej domeny i wstawianie kropek w odpowiednie miejsce adresu. Dlatego dla wygody odbiorców wprowadziliśmy najbardziej intuicyjną domenę Franchising.pl. Oczywiście, poprzednia domena Franchising.info.pl również będzie funkcjonować i kierować na portal Franchising.pl.

Przejrzysty katalog franczyz

Pozytywnych zmian nie uniknęła największa w internecie baza pomysłów na biznes – dziś już jest to kilkaset szczegółowo opisanych i obfotografowanych systemów. Wszyscy odbiorcy skorzystają na przejrzystszej budowie nowego katalogu franczyz. Pomysły na biznes zostały w nim podzielone na handel i usługi, a te z kolei na branże. Dodatkowe informacje o katalogu (liczba firm z danej branży) są widoczne już z poziomu wejścia na podstronę. Katalog jest teraz dostępny z głównego menu newsowego razem z aktualnościami i księgarnią. Zapraszamy do zakupu miesięcznika i książek o franczyzie. Zakupy w odświeżonej księgarni stały się wyjątkowo łatwe i wygodne.

Gdzie zacząć serfować?

Wizytę na Franchising.pl warto rozpocząć od poznania zasad rządzących biznesem franczyzowym, agencyjnym i partnerskim. Potem można zająć się konkretami: wybrać pomysł na własny biznes i przejść wszystkie etapy podejmowania decyzji o zakupie licencji.

Zainteresowanie internautów szansą na własny biznes rośnie z każdym miesiącem. Największą oglądalność portal notuje w robocze dni tygodnia, co świadczy o tym, że oglądają go ludzie aktywni zawodowo. Portal utrzymuje wysoką liczbę odwiedzin także wieczorem, w okresie największej konkurencji w sieci.

- Bardzo pozytywna zmiana. Portal wygląda nowocześniej, jest też dużo bardziej czytelny i praktyczny w obsłudze. Z punktu widzenia użytkownika doceniam zmianę domeny na Franchising.pl - to ważne, bowiem wygoda i intuicja decydują dziś o powodzeniu w internecie - mówi Jacek Cabaj,wiceprezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców.

Dziękujemy wszystkim internautom, którzy zaangażowali się w zmiany na portalu i pomogli nam swoimi uwagami.

REDAKCJA


Wydawcą portalu Franchising.pl jest firma konsultingowa PROFIT system, która zajmuje się doradztwem w zakresie franczyzy. Spółka jest członkiem SYNCON International Franchise Consultants, międzynarodowej sieci firm specjalizujących się w doradztwie franczyzowym.