27.05.2008

Kruk wychodzi z biznesu

Vistula & Wólczanka otrzymała zielone światło do przejęcia spółki W.Kruk. Wojciech Kruk zdecydował się odpowiedzieć na wezwanie do sprzedaży akcji.

Na początku maja odzieżowa spółka Vistula & Wólczanka wezwała akcjonariuszy W.Kruk do sprzedaży akcji. Wrogiemu przejęciu sprzeciwiła się rodzina Kruków oraz zarząd jubilerskiej spółki. Jednak po kilku tygodniach oczekiwania Wojciech Kruk, który wraz z rodziną posiada 28 proc. akcji, skapitulował.

Wydaje się, że teraz już nic nie stoi na przeszkodzie do przejęcia jubilerskiej spółki przez Vistulę & Wólczankę.

- Po wszechstronnej analizie sytuacji podjąłem decyzję o znaczącej redukcji zaangażowania rodziny Kruk w spółkę W.Kruk. Nie widząc możliwości kontynuowania współpracy jako strategiczny akcjonariusz W.Kruk, zdecydowałem się wraz z rodziną odpowiedzieć na ogłoszone wezwanie - tłumaczy Wojciech Kruk w wydanym 26 maja komunikacie.

Wydaje się, że teraz już nic nie stoi na przeszkodzie do przejęcia jubilerskiej spółki przez Vistulę & Wólczankę. Nieoficjalnie wiadomo, że fundusze inwestycyjne, które kontrolują blisko 40-procentowy pakiet akcji, są zainteresowane ofertą odzieżowej spółki.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora