Kruk wychodzi z biznesu

Wydaje się, że teraz już nic nie stoi na przeszkodzie do przejęcia jubilerskiej spółki przez Vistulę & Wólczankę.
Wtorek
27.05.2008
Vistula & Wólczanka otrzymała zielone światło do przejęcia spółki W.Kruk. Wojciech Kruk zdecydował się odpowiedzieć na wezwanie do sprzedaży akcji.
 

Na początku maja odzieżowa spółka Vistula & Wólczanka wezwała akcjonariuszy W.Kruk do sprzedaży akcji. Wrogiemu przejęciu sprzeciwiła się rodzina Kruków oraz zarząd jubilerskiej spółki. Jednak po kilku tygodniach oczekiwania Wojciech Kruk, który wraz z rodziną posiada 28 proc. akcji, skapitulował.

- Po wszechstronnej analizie sytuacji podjąłem decyzję o znaczącej redukcji zaangażowania rodziny Kruk w spółkę W.Kruk. Nie widząc możliwości kontynuowania współpracy jako strategiczny akcjonariusz W.Kruk, zdecydowałem się wraz z rodziną odpowiedzieć na ogłoszone wezwanie - tłumaczy Wojciech Kruk w wydanym 26 maja komunikacie.

Wydaje się, że teraz już nic nie stoi na przeszkodzie do przejęcia jubilerskiej spółki przez Vistulę & Wólczankę. Nieoficjalnie wiadomo, że fundusze inwestycyjne, które kontrolują blisko 40-procentowy pakiet akcji, są zainteresowane ofertą odzieżowej spółki.

(mdk)


Maciej Krzysztoszek, dziennikarz
Maciej Krzysztoszek
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018