Sieć Open IT liczy aktualnie 35 salonów z ofertą komputerową.
Poniedziałek
28.07.2008
Ogólnopolska sieć sklepów komputerowych Open IT planuje otwarcie 30 nowych placówek.
 

Należąca do poznańskiej spółki Partner Team sieć Open IT liczy aktualnie 35 salonów na terenie całego kraju, głównie w województwach wielkopolskim, pomorskim i kujawsko-pomorskim. Oferta salonów obejmuje sprzęt IT począwszy od notebooków i komputerów stacjonarnych poprzez monitory i rzutniki multimedialne, po drukarki, akcesoria komputerowe i urządzenia do nawigacji satelitarnej. Do końca 2008 roku – jak zapewniają przedstawiciele sieci – powstanie 30 nowych placówek, m.in. w Koninie, Jarocinie i Turku.

Przyszły partner sieci nie ponosi żadnych opłat licencyjnych, ale musi posiadać działający już salon o powierzchni minimum 40-50 m2 w mieście liczącym od 10 do 100 tys. mieszkańców (najlepiej miasta powiatowe). Kolejnym warunkiem przystąpienia do sieci są obroty salonu, które powinny wynosić minimum 50 tys. zł miesięcznie.

W zamian za przystąpienie do sieci, Open IT oferuje wsparcie marketingowe oraz system informatyczny. Ponadto każdy z partnerów ma prawo do udziałów w zyskach z sieci (w postaci dywidendy).

Oprócz sieci Open IT w branży działają inne sieci komputerowe: Arno Komputer, Divicom, Reactor, Vico i Sferis.

(awh)