Vistula & Wólczanka, W.Kruk, Alma Market i Paradise Group przyjmą wspólne barwy.
Środa
06.08.2008
W.Kruk, Vistula & Wólczanka, Alma oraz marki należące do Paradise Group niebawem będą miały nową, wspólną nazwę i logo.
 

Po dokonanych w ostatnich trzech miesiącach fuzjach grupa, do której należą Vistula & Wólczanka, W.Kruk, Alma Market i Paradise Group, przyjmie wspólne barwy. Zarówno wyroby biżuteryjne, jak i odzieżowe, będą sprzedawane pod wspólną marką.

Plany te podzielają udziałowcy V&W, Jerzy Mazgaj i Wojciech Kruk. Obecnie trwają negocjacje w sprawie wymiany akcji W.Kruka z odzieżową Vistulą. Po sprawnym przegrupowaniu firm utworzenie jednej marki będzie znacznie łatwiejsze. Obaj udziałowcy myślą także o zwiększeniu swojego zaangażowania w grupie.

W maju 2007 r. Rafał Bauer, były prezes V&W, triumfował - udało mu się wchłonąć spółkę W.Kruk, mimo zapowiadanej walki jej właścicieli o rodzinny biznes. Jednak miesiąc później Wojciech Kruk poinformował rynek o swoim ponad 5-proc. zaangażowaniu w akcjonariacie V&W (akcje spółki kupił za pieniądze uzyskane ze sprzedaży udziałów w W.Kruku). Pod koniec czerwca walne zgromadzenie akcjonariuszy odzieżowej grupy wyłoniło nową radę nadzorczą. Jej przewodniczącym został Jerzy Mazgaj (prezes giełdowej Almy Market, za pośrednictwem której posiada blisko 6 proc. udziałów w V&W), a w nowym składzie rady znalazł się m.in. Włodzimierz Głowacki, reprezentujący interesy Wojciecha Kruka.

(mdk)


Maciej Krzysztoszek, dziennikarz
Maciej Krzysztoszek
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018