29.10.2008

Mortimer szuka w Polsce partnera

Niemiecka szkoła języka angielskiego poszukuje strategicznego partnera, który stworzy w Polsce sieć placówek Mortimer.

Mortimer to niemiecka sieć szkół języka angielskiego, która ma 280 placówek nad Renem i 40 szkół w Czechach, obecna jest też na Węgrzech i w Austrii. Języka Szekspira uczą się w nich zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli, prowadzone są także kursy dla biznesmenów.

Stoisko Mortimer English Club.

Podczas VI Salonu Franchisingu przedstawiciele Mortimera poszukiwali partnerów chcących otworzyć szkoły języka angielskiego

Obecnie Niemcy poszukują w Polsce masterfranczyzobiorcy. Pierwsze rozmowy z potencjalnymi partnerami przedstawiciele niemieckiej firmy odbyli podczas niedawno zakończonego VI Salonu Franchisingu.

- Poszukujemy osób z doświadczeniem biznesowym, które znają polskie realia i chcieliby stworzyć sieć szkół i adaptować nasz koncept biznesowy nad Wisłą – informuje Katja Groehn, przedstawicielka niemieckiej firmy. - Nie wykluczamy jednak nawiązania współpracy z indywidualnymi przedsiębiorcami zainteresowanymi prowadzeniem szkoły pod naszym szyldem.

Katja Groehn dodaje, że firmie zależy na jak najszybszym rozpoczęciu działalności w Polsce i że Mortimer chciałby docelowo mieć około 70 – 80 placówek.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz