11.05.2009

Blisko do dwustu

Pierwsza szkoła Helen Doron w Polsce została otwarta dziesięć lat temu – dziś działa ich już 180. Do końca br. firma planuje otworzyć kilkanaście nowych szkół.

Metoda Helen Doron bazuje na naturalnym sposobie, w jaki dziecko uczy się języka ojczystego – czyli poprzez ciągłe jego słuchanie. Uczniami szkół Helen Doron są dzieci w wieku do 14 lat. Na zajęciach mówi się wyłącznie w języku angielskim już od pierwszej lekcji bez względu na poziom zaawansowania.

Uczniowie szkoły Helen Doron

Metoda Helen Doron bazuje na naturalnym sposobie, w jaki dziecko uczy się języka ojczystego – czyli poprzez ciągłe jego słuchanie

Pierwsza szkoła Helen Doron w Polsce została otwarta w Tychach w 1999 roku. W tym samym roku w Katowicach zaczął działać pierwszy franczyzobiorca. Obecnie sieć liczy pięć szkół własnych oraz 175 franczyzowych.

Potencjalny franczyzobiorca sieci musi koniecznie mieć dyplom lub certyfikat potwierdzający znajomość języka angielskiego. Poza tym powinien dysponować 25-50 tys. zł niezbędnymi do otwarcia szkoły. Opłata wstępna to koszt minimum 18 tys. zł. Franczyzobiorca musi samodzielnie znaleźć lokal, w którym będzie prowadził działalność. Przedstawiciele sieci twierdzą, że największe zyski przynoszą szkoły zlokalizowane w okolicach dużych osiedli mieszkaniowych oraz w centrach miast. Powierzchnia lokalu powinna wynosić minimum 50 m2. Szacowany okres zwrotu z inwestycji wynosi dwa, trzy lata.

(smoli)