Dobre Dla Domu - rozwój mimo kryzysu

Czas spowolnienia na rynku nieruchomości DDD zamierza wykorzystać na intensywny rozwój i pozyskanie atrakcyjnych powierzchni pod sklepy.
Wtorek
02.06.2009
Od początku roku sieć DDD Dobre Dla Domu urosła o cztery nowe sklepy franczyzowe. W czerwcu i lipcu powstaną kolejne trzy.
 

Od początku roku DDD uruchomiło sklepy w Grudziądzu i Opolu, w drugiej połowie kwietnia ruszył salon w Sosnowcu, a w połowie maja - w Opocznie. W czerwcu zostaną uruchomione 2 lokalizacje: w Radomiu i w Komornikach pod Poznaniem. Na początku lipca ruszy sklep w Zielonej Górze. Łącznie w 2009 roku DDD planuje uruchomić 20 nowych placówek.

Czas spowolnienia na rynku nieruchomości DDD zamierza wykorzystać na intensywny rozwój i pozyskanie atrakcyjnych powierzchni pod sklepy.
- Nasi potencjalni franczyzobiorcy znacznie łatwiej znajdują teraz atrakcyjne lokalizacje za rozsądną cenę - wyjaśnia Marek Frątczak, szef działu ekspansji sieci DDD. - Dzięki temu oraz atrakcyjnym warunkom zatowarowania, liczba zgłoszeń do naszego systemu jest porównywalna do początków 2008 roku.

Podobnie patrzą na biznes franczyzobiorcy sieci. Arkadiusz Wiater, franczyzobiorca Dobre Dla Domu z Grudziądza. Swój sklep DDD otworzył w styczniu tego roku. Po kilku miesiącach działalności planuje otwarcie kolejnego salonu.
- Każdy biznes niesie ze sobą ryzyko. Jednak współpraca z siecią stwarza warunki, w których biznes jest bardziej bezpieczny - wyjaśnia Arkadiusz Wiater. - Czas kryzysu trzeba wykorzystać na umacnianie pozycji na rynku. Kto przetrwa, wyjdzie z kryzysu silniejszy.

Przedsiębiorca zainteresowany franczyzą DDD powinien dysponować kwotą około 100 tys. zł. Dobre Dla Domu jest siecią specjalistycznych sklepów z panelami, podłogami i drzwiami. Pierwszy franczyzowy sklep ruszył w marcu 2006 roku. Obecnie w systemie działają 35 salony w tym jeden własny.

(emka)


Marcin Kaleta, ekspert ds. franczyzy
doradca we franczyzie

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepiej zainwestować w mieszkanie w dużym mieście, w którym jest duża liczba studentów. Oni szukają mieszka, nie zawsze tylko w centrum, ale często na obrzeżach....

304 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Jaki sklep meblowy?

A myślicie że takie materace https://mebleropez.pl/39-materace są wygodne? Polecał je ktoś tam wyżej ale w sumie to była jedna opinia, dlatego dopytuję. Nie wysypiam...

178 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Pierwsze mieszkanie na wynajem najlepiej kupić w mieście, w którym się mieszka, o ile się mieszka w mieście :) Najlepiej postawić na niewielkie, kawalerka, dwa pokoje...

304 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Handel dla rolnika

Ja w ogóle nie korzystam z giełd. Wolę poszperać w internecie, żeby znaleźć części do maszyn rolniczych w dobrej cenie. Słyszeliście może o stronce...

46 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Sklep z produktami rolniczymi

Jeśli będziesz szukać sklepu, który zajmuje się sprzedażą części do maszyn rolniczych to polecam sklep.mizar.com.pl. Ja tam kupiłam części Ursus C-330 i jestem...

28 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Woda w domu

Some of them end up having their devices crash. This is because they try to get the free Robux from sources that are not genuine. free robux win

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepiej mieszkanie kupić na Muchoborze Wielkim http://pcg.pl/ . Lokalizacja fajna ,wszędzie blisko. ogródek również w tej okolicy nie będzie problemem

304 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Branża metalowa- co i jak ?

No i warto mieć zaprzyjaźnioną firmę dziedzin takich jak obróbka CNC, która wykona chociażby [url=http://dobek-tech.pl/oferta/]laserowe cięcie blach[/url] i inne takie

40 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018