Wtorek
14.07.2009
Mirad podpisał kolejne umowy o reprezentowanie włoskich firm z branży wyposażenia wnętrz na polskim rynku.
 

Firma zajmująca się sprzedażą płytek ceramicznych, armatury i urządzeń łazienkowych, powołała także biuro projektowe oferujące usługi architektoniczne oraz warsztaty dla projektantów i architektów. Pracuje również nad rozszerzaniem sieci franczyzowej - kolejna placówka Mirad powstanie w warszawskim centrum Opex. Sieć posiada 7 własnych sklepów i 3 franczyzowe.

- W 2009 roku chcielibyśmy otworzyć 4 placówki franczyzowe w ośrodkach miejskich nie mniejszych niż 250 tys. mieszkańców - mówi Rafał Szeliga-Potocki, dyrektor zarządzający Mirad. - W sierpniu, w Warszawie powstanie kolejna jednostka działająca pod logo sieci.

W pierwszej kolejności spółka zamierza skupić się na pozyskaniu partnerów z Trójmiasta, aglomeracji Katowickiej oraz Wrocławia i Poznania.
- Otwarci jesteśmy również na propozycje z innych miejsc w Polsce oferując przedsiębiorcom gotowe rozwiązania - dodaje Rafał Szeliga-Potocki.

Przyszły franczyzobiorca Mirad musi dysponować kapitałem w wysokości 50-100 tys. zł oraz lokalem o powierzchni ok. 100 m2. Koszty remontu kształtują się na poziomie ok. 1 tys. zł za m2 powierzchni placówki.
- Proponujemy kilka sposobów w naliczaniu opłat - mówi Rafał Szeliga-Potocki. - Jednym z najbardziej akceptowanych przez franczyzobiorców jest korzystanie w pierwszym roku umowy z opłat minimalnych. W kolejnych latach obowiązują wyższe stawki. System ten ma na celu odciążenie nowego franczyzobiorcy od opłat, aby mógł skupić się na rozwoju. Przewidywany okres zwrotu z inwestycji to 12-18 miesięcy.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Biznes na wsi

Zapomniałem dodać również is w promieniu 15 km 4 tartaki, producent zrebki i dealer maszyny rolniczych.

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Biznes na wsi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś pomysły na biznes na wsi.Dodam że do najbliższego miasta mam 13km(miasteczko 10000mieszkancow)i drugie 33 km ode mnie...

2 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam. Również jestem zainteresowany jak wygląda Współpraca z tą firmą. Pozdrawiam

8 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Jaki sklep meblowy?

Ja też mam za sobą kilka epizodów z własnoręczną przeróbką mebli, ale jednak niektóre trzeba kupić albo gotowe albo na zamówienie. Nie wyobrażam sobie, bym mój...

185 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Handel dla rolnika

Pamiętaj, że najważniejsze jest wyposażenie - dobry sprzęt i ciągniki Renault mam już od wielu lat i nie mogę narzekać.

53 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Szkółkarstwo, drzewka, nasiona

Pamiętaj żeby odpowiednio przygotować swój [url=https://sklep.mizar.com.pl/c-330-c-7_8.html]ciągnik (c-330[/url] polecam ten model), bo musisz być gotowy na różne...

15 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Taka prawda, że mieszkania pod wynajem studentom będą są i były na topie, bo niestety jest tak, że student weźmie wszystko - co sprawia, że te mieszkania są...

317 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepsze mieszkania znajdziecie na https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/szczecin/ . Super oferta mieszkań w Szczecinie.

317 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018