23.07.2009

Koszule szyte na miarę

Sklepy odzieżowe Emanuel Berg wkroczyły na polski rynek.

Międzynarodowa sieć działa już w Japonii, Niemczech, Rosji, Francji i na Węgrzech. Firma posiada w ofercie koszule, bluzki oraz dodatki takie jak: jedwabne krawaty, spinki do mankietów, torby oraz buty. W Polsce Emanuel Berg obecny jest w Warszawie (dwa sklepy własne) i w Gdyni (jeden sklep własny).

Najlepszą lokalizacją dla sklepów Emanuel Berg są centra handlowe.

- Nie planujemy w Polsce otwierać punktów sprzedaży typu corner – mówi Petra Szychułda, prezes spółki Kent, przedstawiciela Emanuel Berg na Polskę. - Produkty naszej marki są skierowane do wyrafinowanej klienteli, a w cornerach nasze ubrania nie będą wyeksponowane we właściwy sposób.

W Polsce punkt sprzedaży musi liczyć co najmniej 30 m2. Sieć szuka franczyzobiorców w Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie i Katowicach. Przewidywana suma inwestycji wynosi minimum 50 tys. euro, ale może być niższa, jeśli franczyzobiorca weźmie meble w leasing.

W każdym z salonów Emanuel Berg można zamówić koszulę szytą na miarę według indywidualnych wymagań klienta. Asystentka bierze miarę, klient natomiast wybiera rodzaj tkaniny, fason koszuli i model kołnierzyka. Koszula na miarę jest gotowa po 4-6 tygodniach.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0