28.09.2009

Outlety pokażą na, co je stać

O sytuacji na rynku outletów odzieżowych i jego rozwoju w Polsce opowiada Adam Bilik, współwłaściciel firmy Outlet Polska, zarządzającej marką City Hell.

Czy Polacy lubią kupować w outletach?
Każdy człowiek lubi ubierać się w markowe rzeczy dobrej jakości. Jedni bez mrugnięcia okiem wydają na taką odzież duże kwoty, a inni szukają okazji, żeby zdobyć tą jedną wymarzoną markową rzecz. City Hell trafia do obu grup. Bardziej majętnym osobom mówimy: bądź smart - kupuj to samo, ale taniej, bo po co przepłacać. Natomiast klientom z mniej zasobnym portfelem proponujemy okazje cenowe. Zawsze jednak stawiamy na elegancję i ciepłą atmosferę w salonach.

Adam Bilik, współwłaściciel Outlet Polska, mówi, że codziennie spotyka się z osobami chętnymi do współpracy.

Wydaje się jednak, że rynek outletów w Polsce jest jeszcze słabo rozwinięty. Z czego to wynika?
My startowaliśmy ze sprzedażą hurtową 4 lata temu. Wtedy o outlecie mało kto słyszał, chociaż do dzisiaj zdarzają się klienci którzy nie potrafią wymówić poprawnie tego słowa. Jako lider branży mamy poczucie odpowiedzialności za uświadamianie rynku w kwestiach dotyczących końcówek kolekcji. Patrząc na rozwój outletu za granicą Polskę czeka długa droga. Widać jednak duże postępy, a Outlet Polska ma w tym swój udział.

Jak, według Pana, będzie się rozwijała ta branża?
Z jednej strony widzimy upadające wielkie sieci, w tym konkurencyjne zajmujące się tym samym co my, a z drugiej strony dostrzegamy entuzjazm naszych klientów i potencjalnych franczyzobiorców. Zainteresowanie końcówkami kolekcji odzwierciedlają też nasze wyniki finansowe – od czterech lat odnotowujemy wzrost sprzedaży. Kryzys się kończy i najlepsze czasy przed nami.

Rozmawiała (js)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0