25.09.2009

Szczęśliwa siódemka

Grupa Vistula planuje otwarcia kolejnych sklepów.

Zarząd Vistuli stawia na zrównoważony rozwój. Od początku tego roku powstało już 17 sklepów, a w planach jest otwarcie siedmiu kolejnych. W przyszłym roku ma się pojawić 15 nowych placówek.

Nowe sklepy zostaną otwarte w powstających centrach handlowych w Krakowie i Częstochowie. Znajdą się tam sklepy Wólczanki i Vistuli a także salon W. Kruka. Nowy sklep W. Kruka, połączony z salonem firmowym oferującym zegarki Rolex, powstanie też na warszawskim placu Trzech Krzyży. Wszystkie te inwestycje mają zamknąć się w kwocie 3 mln zł i będą w całości sfinansowane ze środków własnych Vistula Group.

W skład Vistula Group wchodzi ponad 220 sklepów takich marek jak: Vistula, Wólczanka, Deni Cler i W. Kruk.

- Mamy oczywiście pewne ograniczenia inwestycyjne związane z wielkością naszego zadłużenia i wynikające z porozumienia zawartego z Fortis Bankiem – mówi Grzegorz Plich, wiceprezes Vistuli, - ale mówimy tu o zrównoważonym rozwoju, którego tempo będzie znacznie wolniejsze niż to miało miejsce wcześniej.

W skład Vistula Group wchodzą sklepy z odzieżą męską i damską oraz salony jubilerskie. Pierwsze półrocze spółka zamknęła zyskiem netto w wysokości 1 mln zł i 220 mln zł przychodów. Flagowa marka, Vistula ma 70 sklepów w całej Polsce, Wólczanka - 69 placówek, a Deni Cler - 32. Do Grupy należy także 56 salonów jubilerskich W. Kruk. Na zakup tych ostatnich spółka zaciągnęła w Fortis Banku kredyt, z którego dziś pozostało do spłaty około 250 mln zł.

(mak)