Zielony Kot działa na polskim rynku od 26 lat.
Sobota
24.10.2009
Pod koniec października zostanie otwarta trzecia placówka Zielonego Kota. Będzie to drugi sklep tej firmy działający na zasadzie franczyzy.
 

Marka, która na polskim rynku jest obecna już od 26 lat, powoli wychodzi poza stolicę. Zielony Kot stawia na rozwój przez franczyzę. Trzeci punkt z logo firmy mieści się w centrum handlowym Sfera w Bielsko Białej. Na przełomie grudnia i stycznia planowane są kolejne otwarcie, tym razem biżuterię firmy można będzie kupić na krakowskim rynku. To nie koniec ekspansji marki na nowe rynki, bo zaawansowane rozmowy są prowadzone z potencjalnymi franczyzobiorcami z Rybnika i Częstochowy.

- Rynek biżuterii, pomimo kryzysu, rozwija się dynamicznie - mówi Aleksandra Skawiniak manager ds. rozwoju sieci Zielony Kot. - Polacy chętnie kupują biżuterię, która coraz częściej jest podstawowym elementem stroju, a nie tylko dodatkiem. Podobnie jest z naszą nową kolekcją, która jest inspirowana latami 80. i ich odważną kolorystyką. Awangardowe zestawienia kolorów, duże rozmiary i fantazyjne kształty, to kwintesencja naszych najnowszych projektów.

Przystąpienie do sieci Zielony Kot, to inwestycja wielkości 130 tys. zł. Do tego trzeba doliczyć jeszcze koszty budowlane. Firma poszukuje biorców w miejscowościach powyżej 100 tys. mieszkańców. Preferowane lokalizacje to: Trójmiasto, Poznań, Wrocław i Warszawa. Franczyzobiorca powinien posiadać lokal mieszczący się w centrum miasta lub centrum handlowym, o powierzchni min. 30 m2 z co najmniej pięcioletnim prawem do użytkowania. Opłata licencyjna wynosi 12 tys. zł. W ramach umowy franczyzobiorca otrzymuje pomoc w aranżacji lokalu, know-how z zakresu wiedzy o produkcie, zasad obsługi i ekspozycji towaru, dostęp do pełnej oferty produktowej i atrakcyjne rozwiązania finansowe.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

63 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018