Toy Planet w poznańskiej Malcie

Poniedziałek
07.12.2009
Sieć sklepów z zabawkami liczy już 15 punktów.
 

Otwarty 28 listopada sklep w galerii handlowej Malta w Poznaniu to 8 placówka własna Toy Planet. Sieć obejmuje także 7 sklepów franczyzowych. Przyszłoroczne plany właścicieli sieci zakładają uruchomienie ok. 10 nowych punktów.

- Ekonomiści prognozują, że branża artykułów dla dzieci urośnie w przeciągu najbliższych czterech lat nawet o kilkaset procent – mówi Robert Momocki, współwłaściciel firmy Creator, operatora sieci Świat Zabawek Berchet oraz Toy Planet. - To segment stosunkowo odporny na kryzys, zwłaszcza, że obecnie na rynku pracy coraz silniejszą pozycję zdobywa pokolenie wyżu demograficznego lat 80. Osoby te reprezentują model świadomego rodzicielstwa, nie oszczędzają na wydatkach na swoje pociechy.

Jak podkreśla Momocki, otwarcie własnego sklepu z zabawkami nie wymaga takich kwalifikacji, jak choćby prowadzenie biura nieruchomości, czy doradztwa finansowego. Branża charakteryzuje się stosunkowo stabilnymi, długoterminowymi trendami popularności produktów.

- Zabawki się nie przedawniają, nie ma terminów ważności, a na dodatek marże na towary są relatywnie wysokie – przekonuje Robert Momocki.

Współwłaściciel Creatora podkreśla, że perspektywy rozwoju firmy poszerzyły się dzięki udziałowi w tegorocznym Ogólnopolskim Salonie Franchisingu.

- Zainteresowanie gości Salonu było bardzo wysokie – przyznaje Momocki. - Nasz biznes wydał się szczególnie atrakcyjny rodzinom, w których np. mąż piastuje wysokie stanowisko kierownicze i, dysponując odpowiednimi oszczędnościami, zastanawia się nad rentownym, a jednocześnie klarownym pomysłem na biznes dla swojej żony.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Wójcik Fashion chyli się ku końcowi?

Tak to już jest. Ciuchy w Polsce strasznie ciężko sprzedać. ________________ Prace inżynierskie z informatyki

2 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Niezłe numery z tym sklepem. _________________________ Prace dyplomowe z informatyki

9 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Wójcik Fashion chyli się ku końcowi?

Przed zakupem ubrań warto odwiedzić stronkę z różnymi promocjami https://promocje-okazje.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 17.04.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja z kolei kilka lat temu postanowiłem pójść w niszę i założyłem wraz z żoną wydawnictwo regionalne, wydające książki w języku kaszubskim i języku śląskim,...

60 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Centra handlowe na celowniku

A ja z kolei jestem ciekawa, jak polskie społeczeństwo zareaguje na zakaz handlu w kontekście zbliżających się świąt wielkanocnych. Dla mnie mie ma to większej...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Centra handlowe na celowniku

To może być strasznie ryzykowny biznes. Ciuchy w Polsce sprzedają cię coraz gorzej._______________________________Dyplomowe prace

4 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
NOWA SIEĆ czy ma sens na BABY BOOM

To może być ciekawy biznes.___________________________________Pisanie prac magisterskich  - ogłoszenia

3 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
Współpraca ze sklepami 5.10.15 ubranie dziecięce

Polskę czeka zapaść demograficzna i takie biznesy to jest po prostu szaleństwo.__________________________pisaniepracmagisterskichogloszenia.katowice.pl

24 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
zobacz więcej na forum