Toy Planet w poznańskiej Malcie

Poniedziałek
07.12.2009
Sieć sklepów z zabawkami liczy już 15 punktów.
 

Otwarty 28 listopada sklep w galerii handlowej Malta w Poznaniu to 8 placówka własna Toy Planet. Sieć obejmuje także 7 sklepów franczyzowych. Przyszłoroczne plany właścicieli sieci zakładają uruchomienie ok. 10 nowych punktów.

- Ekonomiści prognozują, że branża artykułów dla dzieci urośnie w przeciągu najbliższych czterech lat nawet o kilkaset procent – mówi Robert Momocki, współwłaściciel firmy Creator, operatora sieci Świat Zabawek Berchet oraz Toy Planet. - To segment stosunkowo odporny na kryzys, zwłaszcza, że obecnie na rynku pracy coraz silniejszą pozycję zdobywa pokolenie wyżu demograficznego lat 80. Osoby te reprezentują model świadomego rodzicielstwa, nie oszczędzają na wydatkach na swoje pociechy.

Jak podkreśla Momocki, otwarcie własnego sklepu z zabawkami nie wymaga takich kwalifikacji, jak choćby prowadzenie biura nieruchomości, czy doradztwa finansowego. Branża charakteryzuje się stosunkowo stabilnymi, długoterminowymi trendami popularności produktów.

- Zabawki się nie przedawniają, nie ma terminów ważności, a na dodatek marże na towary są relatywnie wysokie – przekonuje Robert Momocki.

Współwłaściciel Creatora podkreśla, że perspektywy rozwoju firmy poszerzyły się dzięki udziałowi w tegorocznym Ogólnopolskim Salonie Franchisingu.

- Zainteresowanie gości Salonu było bardzo wysokie – przyznaje Momocki. - Nasz biznes wydał się szczególnie atrakcyjny rodzinom, w których np. mąż piastuje wysokie stanowisko kierownicze i, dysponując odpowiednimi oszczędnościami, zastanawia się nad rentownym, a jednocześnie klarownym pomysłem na biznes dla swojej żony.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018