13.04.2010

5.10.15 zmienia formę umowy

Osoby, z którymi Komex rozwiązał umowy, mogły podjąć współpracę na nowych warunkach.

Na początku tego roku Komex, właściciel sieci sklepów z odzieżą dla dzieci, rozwiązał ze swoimi partnerami obowiązujące dotychczas umowy. Franczyzobiorcy mogli zgodzić się na nowe warunki, lub zakończyć współpracę z firmą.

Wnętrze sklepu 5.10.15.

Franczyzobiorcy 5.10.15 nie dostają już towaru w komis, jak miało to miejsce dotychczas.

Jak dowiedzieliśmy się niedawno od jednego z franczyzobiorców, nowe warunki współpracy są gorsze, niż te zawarte we wcześniejszych umowach. Potwierdzają to przedstawiciele firmy Komex, która bardzo oszczędnie informuje o wprowadzonych zmianach i ich konsekwencjach dla franczyzobiorców.

- Pod koniec ubiegłego roku, po przeanalizowaniu sytuacji panującej na rynku, nasza firma podjęła decyzję o likwidacji sklepów partnerskich opartych na systemie agencyjnym, w których towar jest własnością franczyzodawcy, i przekształceniu ich w sklepy franczyzowe, gdzie właścicielem towaru jest franczyzobiorca. Proces obecnie jest w trakcie i zgodnie z naszymi przewidywaniami powinien zakończyć się do końca 2010 roku – mówi Paweł Okpisz, manager ds. franczyzy sieci 5.10.15. – Ponieważ pierwszy kwartał bieżącego roku wskazuje na poprawę sytuacji rynkowej, nasza firma, zgodnie z wcześniejszymi planami, zamierza kontynuować rozwój sklepów własnych oraz sieci partnerskiej opartej na nowej formule.

(mak)