Odzież w depozycie

Poniedziałek
31.05.2010
Butik Your New Style rok temu wprowadził system depozytowy w swojej sieci franczyzowej. Teraz nadszedł czas podsumowania.
 

- Ogromnym sukcesem zakończył się pierwszy rok funkcjonowania systemu depozytowego w sieci franczyzowej Butik Your New Style. Nowy system umożliwił znaczną redukcję kosztów ponoszonych przez franczyzobiorców przystępujących do sieci, średnio o około 70 proc., a także pozwolił na usprawnienie monitoringu sprzedaży i działań marketingowych w całej sieci. System depozytowy przyczynił się też w znacznym stopniu do wzrostu obrotów firmy - mówi Agnieszka Adamkiewicz, kierownik ds. rozwoju sieci Butik Your New Style. - Pod koniec roku 2009, gdy część firm odzieżowych przechodziła poważny kryzys, sieć Butik Your New Style odnotowała przyrost obrotów aż o 150 proc. w stosunku do wielkości obrotów w roku poprzedzającym wprowadzenie systemu depozytowego - dodaje.

W nowym systemie franczyzobiorcy sieci zarabiają na prowizjach, które otrzymują za sprzedaż towaru w swoich sklepach. Towar oferowany w salonie franczyzowym, podobnie jak kasa fiskalna, należy do Butiku Your New Style. W ten sposób znacząco zmniejsza się koszt prowadzenia działalności przez franczyzobiorcę. Obecnie nie musi on płacić za tzw. zatowarowanie swojego sklepu. Nie ponosi także kosztów związanych z zarządzaniem dostawami, realizowaniem promocji cenowych czy dokumentowaniem sprzedaży. Na podstawie danych, które automatycznie przekazywane są ze sklepów do centrali firmy, zespół firmy Butiku Your New Style zdalnie zarządza sprzedażą w każdym z salonów usytuowanych w różnych miastach Polski.

Wraz z wprowadzeniem systemu depozytowego, zmienił się charakter współpracy sieci z franczyzobiorcami. Dotąd franczyzobiorcy kupowali od firmy Butik Your New Style towar w cenach hurtowych, a następnie sprzedawali go w swoich sklepach. W nowym systemie, sprzedaż odbywa się bez pośredników.
- Wprowadzenie nowego systemu to był strzał w dziesiątkę. Nikt już nie jeździ do każdego sklepu i nie przecenia towaru, ponieważ do centrali firmy automatycznie przekazywane są informacje o tym, jakie ubrania, w jakich rozmiarach i kolorach oraz w jakiej liczbie zostały sprzedane w poszczególnych sklepach. Możemy na bieżąco uzupełniać towar w salonach sprzedaży, a także zdalnie realizować promocje – wprowadzamy do systemu kody towaru ze zniżką i w ten sposób z dnia na dzień przeprowadzamy akcję we wszystkich naszych sklepach albo w wybranych punktach sprzedaży - mówi Dagmara Karpińska, dyrektor handlowy sieci Butik Your New Style.

Proces wdrażania systemu poprzedzony był reorganizacją firmy – rozbudowano dział IT i dział analiz, zmodyfikowano też sposób zarządzania towarem w magazynach. Pierwsze wdrożenia systemu miały miejsce na przełomie września i października 2008 roku w dwóch nowych salonach Butik Your New Style w Warszawie. Sklepy wyposażono w oprogramowanie i sprzęt IT do zdalnej obsługi systemu depozytowego. Na początku 2009 roku, zaczęto stopniowo wdrażać system w istniejących już salonach. Równocześnie instalowano go także w kolejnych, nowo otwieranych sklepach. Obecnie we wszystkich salonach sieci Butik Your New Style stosowany jest system depozytowy wraz z oprogramowaniem do jego obsługi.

(smoli)


POPULARNE NA FORUM

Wyposażenie ciucholandu

To nie moja dziedzina, więc nie wiem zbyt wiele. Dziękuję za informację. imgrum

6 wypowiedzi
ostatnia 17.08.2018
Powrót po wielu latach

This "thanksgiving" devour was not rehashed the next year. Be that as it may, in 1623, amid an extreme dry spell, the travelers accumulated in a supplication benefit, appealing...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018