Gino Rossi na plusie

Piątek
23.07.2010
Grupa Gino Rossi zamknęła pierwszy kwartał dodatnim wynikiem oraz wzrostem marży.
 

Wyniki spółki są lepsze niż zakładały przygotowane prognozy. Jest to efekt wprowadzonego programu restrukturyzacyjnego oraz rebrandingu marki obuwniczej. W pierwszym kwartale 2010 grupa kapitałowa Gino Rossi wypracowała zysk netto na poziomie 184 tys. zł. W analogicznym okresie 2009 firma odnotowała stratę ponad 6 mln zł.

- Pierwszy kwartał tego roku był znacznie lepszy niż zakładaliśmy. W naszych wcześniejszych prognozach szacowaliśmy, że poniesiemy w tym okresie stratę. Tak dobry wynik, to głównie zasługa dobrej sprzedaży zrealizowanej przy znacznie wyższej niż w poprzednim roku marży. Pracujemy nad utrzymaniem tego pozytywnego trendu w wynikach spółki - mówi Witold Jesionowski, prezes Gino Rossi.

Prognozy opublikowane przez grupę zakładają osiągnięcie w tym roku 5,7 mln zł zysku netto, przy 176,9 mln zł przychodów. W pierwszym kwartale przychody zamknęły się kwotą 43 mln zł.

W skład grupy Gino Rossi oprócz marki obuwniczej wchodzi również marka odzieżowa Simple. Gino Rossi oferuje damskie i męskie obuwie ze średniej i wyższej półki cenowej, akcesoria skórzane oraz odzież damską. Sieć sklepów liczy ponad 100 placówek w kraju i za granicą.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.