Hurtimex otwiera kolejne sklepy Tup Tup

Wiceprezes Hurtimexu Jarosław Kopeć w podwyżce podatku VAT dostrzega zagrożenie dla branży odzieżowej.
Środa
04.08.2010
W lipcu powstały placówki w Szamotułach, Krotoszynie, Jarocinie i Ostrowi Mazowieckiej.
 

Odzieżowa spółka, która jeszcze niedawno musiała stawić czoła nieudanemu debiutowi na rynku papierów wartościowych, przystępuje do franczyzowej ofensywy i otwiera kolejne placówki. W czerwcu powstały punkty we Wrocławiu i w Katowicach, w lipcu przyszła kolej na Szamotuły, Jarocin, Krotoszyn oraz Ostrów Mazowiecką.

Jak twierdzi Jarosław Kopeć, wiceprezes Hurtimexu, mimo dobrej pogody lipiec nie należał do najbardziej udanych miesięcy pod kątem sprzedaży. A czarne chmury nad odzieżówką mogą dopiero zacząć się gromadzić, kiedy w życie wejdą rządowe plany podwyżki podatku VAT.

- Ceny detaliczne są w branży już dawno ukształtowane. Powoli docierają do granic, jakie klienci są skłonni akceptować – mówi Jarosław Kopeć. - Marka Tup Tup jest jeszcze o tyle w dobrej sytuacji, że część artykułów jest objęta 7 proc. a nie 22 proc. stawką VAT. W przypadku podwyżki marże na pewno zostaną w pewnym stopniu obcięte, ale część obciążenia będą musieli ponieść klienci.

Nie wiadomo jak długo Tup Tup będzie mógł cieszyć się obniżoną 7 proc. stawką podatku od towarów i usług, jaka dotyczy odzieży dla niemowląt oraz obuwia dziecięcego. Stosowanie przez Rzeczpospolitą Polską stawki obniżonej na te towary spowodowało skierowanie przez Komisję Europejską do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy o naruszenie przepisów wspólnotowych. Polski rząd wciąż walczy o utrzymanie obniżonej stawki, niestety jednak prawdopodobieństwo porażki w tej sprawie rośnie.

Własny biznes pod szyldem Tup Tup można otworzyć w formie sklepu bądź kornera franczyzowego. Drugi sposób wymaga od franczyzobiorcy posiadania przynajmniej 12 m2 wolnej powierzchni handlowej w sklepie multibrandowym. Hurtimex zapewnia wsparcie handlowe i techniczne, a także dostęp do pełnej oferty firmy. Prowizja partnera jest uzależniona od wysokości miesięcznego obrotu.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018