Karen Collection ma już sześć sklepów franczyzowych

Produkty Karen, poza siecią franczyzową, zakupić można w dziewięciu punktach własnych oraz w 76 salonach partnerskich w Polsce i za granicą.
Czwartek
12.08.2010
Producent i dystrybutor torebek swoją sieć franczyzową zaczął budować w marcu.
 

Firma Karen, zajmująca się produkcją i sprzedażą damskich torebek, działa na rynku już od 15 lat. W marcu jej właściciele podjęli decyzję o rozpoczęciu budowy sieci franczyzowej. Od tamtej pory otwartych zostało już sześć sklepów w tej formule.

- Zdecydowaliśmy się na franczyzę, bo zależy nam na wysokiej sprzedaży w salonach Karen Collection. Dlatego chcemy powierzyć prowadzenie placówek sieci samodzielnym przedsiębiorcom, którym będzie zależało na wynikach ich własnego biznesu - mówi Tomasz Tarnowski, współwłaściciel marki.

Produkty Karen poza siecią franczyzową zakupić można w dziewięciu punktach własnych oraz w 76 salonach partnerskich w Polsce i za granicą. W Europie Środkowo-Wschodniej dystrybucja prowadzona jest przez przedstawicieli handlowych, którzy działają m.in. na takich rynkach, jak Rosja, Białoruś, Ukraina, Słowacja, Czechy, Chorwacja i Węgry.

Dla właścicieli Karen Collection priorytetem jest jednak rozwój placówek franczyzowych. Jak mówi Tomasz Tarnowski, zamiarem firmy jest zakończenie roku liczbą 25 salonów.

- Chcemy otwierać sklepy w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. Od partnerów oczekujemy osobistego zaangażowania w funkcjonowanie sklepu, a także dysponowania lokalem o powierzchni od 15 do 100 m2 - mówi Tarnowski. - Zapewniamy sprawdzoną polską markę, której produkcja w całości odbywa się na terenie Polski, a także pomoc w wyborze lokalu oraz w prowadzeniu sklepu.

Przewidywana kwota inwestycji we własny biznes pod znakiem Karen wynosi od 5 do 25 tys. zł. Okres zwrotu jest trudny do oszacowania, bo może być liczony dopiero po uwzględnieniu lokalizacji i popytu na lokalnym rynku, średni okres zwrotu waha się od pół roku do półtora roku. Właściciele zapewniają wyłączność terytorialną.

- O otwarciu więcej niż jednego lokalu w danej lokalizacji możemy mówić w przypadku minimum 200 tys. mieszkańców. Za każdym razem jest to jednak negocjowane z partnerami - zaznacza Tarnowski.

(gum)


Grzegorz Morawski
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Klienci patrzą na metkę

dzieki za info za ostrzeżenie. Teraz zwróce uwagę na typa na przyszłośc by sie nie dać nabrać. Fajnie ze ostrzegasz ludzi. Na pewno pomożesz wielu ludziom. Szacunek

2 wypowiedzi
ostatnia 02.02.2024
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

ja bym obstawiał dla niemowlaków to zawsze schodi a młode mamusie mają swira na punkcie wyglądu dziecka

38 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Jak założyć stronę Online z luksusową odzieżą?

Sama strona z takimi rzeczami, to koszt od3 do 10 tys, ale drugie to koszt pozycjonowania i reklamy to juz worek bez dna

4 wypowiedzi
ostatnia 19.01.2023
Kto prowadził / prowadzi salon Esotiq

Chciałabym się dowiedzieć coś więcej na temat współpracy z frmą Esotiq, Bardzo proszę o kontakt osób które prowadziły , bądź prowadzą franczyzę...

27 wypowiedzi
ostatnia 19.12.2022
Klienci patrzą na metkę

Ten człowiek to zwykły oszust. Prowadząc firmę wyłudził duże środki od wielu osób. Przegrał sprawy Sądowe, komornik siedzi mu na głowie od wielu lat. Na hipotece...

2 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2022
Sklep Z odzieżą używaną

Dzień dobry. Chodzi mi po głowie otwarcie sklepu z odzieżą używaną o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. Czynsz wydaje się niewygórowany, około 13 tys zł...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.12.2021
Greenpoint we franczyzie- jak to działa naprawdę?

Czy masz sklep na warunkach Greenpoint? Jak wygląda współpraca? Podobno ta marka się dobrze rozwija. Może znacie więcej szczegółów współpracy poza tymi ogólnymi,...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2021
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Myślę, że jest to dobry pomysł na biznes, ale trzeba się czymś wyróżnić. Nie ma sensu sprzedawać ciuchów takich, jakie są w każdym innym sklepie.

38 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2021