11.03.2011

Wybierz czas na zarabianie

Frima Grun, dystrybutor włoskich czapek Atlantis, pozwala swoim partnerom zawiesić działalność na okres wiosenno-letni.

Sprzedaż czapek to biznes sezonowy, dlatego firma Grun, dystrybutor czapek Atlantis, daje franczyzobiorcom możliwość prowadzenia działalności wyłącznie w miesiącach jesienno-zimowych, kiedy sprzedaż jest największa.

Zdjęcie punktu systemu Atlantis

Stoiska Atlantis mieszczą się w galeriach handlowych i mają powierzchnię 8-12 m2.

- Nasz produkt jest bardzo mocno skorelowany z warunkami atmosferycznymi i to głównie one mają wpływ na poziom sprzedaży. Latem trudno jest zarobić wyłącznie na czapkach, dlatego pozwoliliśmy naszym franczyzobiorcom działać tylko w sezonie, maksymalizując tym samym zyski – mówi Paweł Florczyk, menadżer ds. sprzedaży firmy Grun.

Obecnie produkty Atlantis można znaleźć w jednym punkcie firmowym, ponad 150 cornerach i trzech jednostkach franczyzowych. Niedawno firma rozpoczęła proces zmiany wyglądu i kolorystyki swoich stoisk. Pierwszy punkt przygotowany w myśl nowego projektu działa w Galerii Łódzkiej.

- Zmiana wyglądu naszego stoiska przyniosła blisko 25 proc. wzrost obrotów. Teraz będziemy otwierać nasze stoiska wyłącznie w najlepszych centrach handlowych największych polskich miast. W grę wchodzą lokalizacje w: Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Krakowie, Łodzi oraz Wrocławiu – wyjaśnia Florczyk.

Przyszły franczyzobiorca marki Atlantis musi przygotować się na inwestycję w wysokości ok. 30 tys. zł, opłata wstępna to 1 tys. zł. Firma chce rozwijać swoją sieć w miastach liczących co najmniej 500 tys. mieszkańców. Stoiska mieszczą się w galeriach handlowych i mają powierzchnię 8-12 m2. Franczyzodawca zapewnia know-how, pomoc w skompletowaniu personelu, wsparcie merytoryczne i marketingowe. Franczyzobiorca może liczyć również na pomoc w znalezieniu najlepszej lokalizacji i negocjacji ceny najmu.

(mak)