27.08.2011

Flormar zapowiada otwarcia

Dystrybutor kolorowych kosmetyków zamierza otworzyć pięć kolejnych stoisk.

Flormar powstał w 1970 roku we Włoszech. Dziś kosmetyki tej marki dostępne są w ponad 80 tys. drogerii we wszystkich krajach europejskich. Swój polski debiut Flormar miał w 2009 roku, najpierw zawitał do drogerii detalicznych, a rok później pojawiło się pierwsze stoisko oferujące wyłącznie produkty firmowe. W tej chwili istnieją trzy stoiska Flormar, dwa z nich, w Katowicach i Wałbrzychu, prowadzą franczyzobiorcy. Otwarcia dwóch kolejnych punktów zaplanowane są na wrzesień i październik tego roku.

stoisko firmy Flormar.

Flormar powstał w 1970 roku we Włoszech. Dziś kosmetyki tej marki dostępne są w ponad 80 tys. drogerii we wszystkich krajach europejskich.

- Nasze plany rozwoju są bardzo ambitne, ale niestety nie wszystko zależy od nas. Największą barierą jest dostępność atrakcyjnych lokalizacji w największych galeriach handlowych w kraju. Uwzględniając te trudności chcielibyśmy jeszcze w tym roku otworzyć co najmniej pięć kolejnych stoisk – mówi Rafał Trzebiatowski, właściciel sieci.

Koszt zakupu standardowego stoiska to 7,5 tys. euro. Stoisko można również wynająć za 500 zł miesięcznie, wówczas koszty inwestycji sprowadzają się do zakupu produktów za co najmniej 20 tys. zł. Flormar nie pobiera żadnych opat za przystąpienie i funkcjonowanie w ramach sieci. Franczyzobiorcy samodzielnie poszukują odpowiedniej lokalizacji, jednak firma pomaga im w pozyskaniu wybranego miejsca.

(mak)