13.10.2011

O krok do przodu

- Bożydar Milewski, właściciel firmy TwójRobot.pl, opowiada o konkurencji w branży informatycznej i formach współpracy z franczyzobiorcami.

Czy firma prowadząca warsztaty dla dzieci z konstruowania robotów ma na rynku jakąś konkurencję?
Działamy na rynku od ponad pięciu lat uważnie śledząc rozwój całej branży. Konkurencja wyraźnie nasiliła się na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Obecnie na rynku działa około 12 firm świadczących zbliżony zakres usług. Z tego powodu start z biznesem od "zera", bez wiedzy i doświadczenia jest już bardzo trudny. Znam firmy które nie przetrwały na rynku nawet pierwszego roku.

Bożydar Milewski, właściciel firmy TwójRobot.pl

Bożydar Milewski, właściciel firmy TwójRobot.pl.

Jak można skutecznie konkurować na rynku?
Żeby zostać liderem rynku trzeba zawsze być krok do przodu przed konkurencją. Właśnie dlatego poszerzyliśmy zakres oferowanych usług o nowe kursy dla dzieci i dorosłych, a także o wystawy naukowe, eventy i wykłady w szkołach. Dzięki franczyzie możemy zaoszczędzić sporo czasu, a nasza sieć skutecznie rozwija się na lokalnych rynkach.

Czy franczyza jest jedyną formą współpracy z TwójRobot.pl?
Nie, zawieramy również umowy partnerskie. Ostatnio wprowadziliśmy także nowy format współpracy tzw. mini franczyzę. Charakteryzuje się on ograniczeniem terytorialnym do konkretnej dzielnicy lub rejonu miasta oraz mniejszym zakresem prowadzonych szkoleń. Taka placówka może organizować zajęcia tylko z poziomów podstawowych. Mini franczyza cieszy się dużym zainteresowaniem w miastach gdzie posiadamy własne placówki, np. w Poznaniu. Jest to najtańsza forma współpracy z nami. Skierowana jest głównie do osób, dla których kursy Twój Robot mają stanowić dodatkowe źródło dochodu.

Rozmawiał (boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0