Bożydar Milewski, właściciel firmy TwójRobot.pl.
Czwartek
13.10.2011
- Bożydar Milewski, właściciel firmy TwójRobot.pl, opowiada o konkurencji w branży informatycznej i formach współpracy z franczyzobiorcami.
 

Czy firma prowadząca warsztaty dla dzieci z konstruowania robotów ma na rynku jakąś konkurencję?
Działamy na rynku od ponad pięciu lat uważnie śledząc rozwój całej branży. Konkurencja wyraźnie nasiliła się na przestrzeni ostatnich dwóch lat. Obecnie na rynku działa około 12 firm świadczących zbliżony zakres usług. Z tego powodu start z biznesem od "zera", bez wiedzy i doświadczenia jest już bardzo trudny. Znam firmy które nie przetrwały na rynku nawet pierwszego roku.

Jak można skutecznie konkurować na rynku?
Żeby zostać liderem rynku trzeba zawsze być krok do przodu przed konkurencją. Właśnie dlatego poszerzyliśmy zakres oferowanych usług o nowe kursy dla dzieci i dorosłych, a także o wystawy naukowe, eventy i wykłady w szkołach. Dzięki franczyzie możemy zaoszczędzić sporo czasu, a nasza sieć skutecznie rozwija się na lokalnych rynkach.

Czy franczyza jest jedyną formą współpracy z TwójRobot.pl?
Nie, zawieramy również umowy partnerskie. Ostatnio wprowadziliśmy także nowy format współpracy tzw. mini franczyzę. Charakteryzuje się on ograniczeniem terytorialnym do konkretnej dzielnicy lub rejonu miasta oraz mniejszym zakresem prowadzonych szkoleń. Taka placówka może organizować zajęcia tylko z poziomów podstawowych. Mini franczyza cieszy się dużym zainteresowaniem w miastach gdzie posiadamy własne placówki, np. w Poznaniu. Jest to najtańsza forma współpracy z nami. Skierowana jest głównie do osób, dla których kursy Twój Robot mają stanowić dodatkowe źródło dochodu.

Rozmawiał (boa)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018