17.10.2011

Dzieciaki na Akademii

Do końca roku Akademia Piłkarska Silesia chce otworzyć przynajmniej dziesięć nowych szkółek.

Fundusze, które są na wstępie angażowane przez przedsiębiorcę wynoszą ok. tysiąca złotych. Inwestycja ta wystarcza na pokrycie kosztu sprzętu potrzebnego do prowadzenia zajęć oraz niewielkiej akcji marketingowej. Zadaniem licencjobiorcy jest także wyszukanie odpowiedniego boiska oraz hali, w której odbywać się będą treningi. Może w tej kwestii liczyć na pomoc sieci.

Dziecko z piłką na boisku.

Akademia Piłkarska Silesia prowadzi wewnętrzną selekcję piłkarzy. Dzieci, które wykazują ponadprzeciętne umiejętności, mają dodatkowe treningi oraz reprezentują Akademię na turniejach.

- Do końca roku chcemy otworzyć co najmniej dziesięć placówek – mówi Łukasz Migalski, manager ds. rozwoju sieci. - Ze względu na strategiczne położenie i możliwość decentralizacji zarządzania, najatrakcyjniejsze są dla nas miasta wojewódzkie i powiatowe. Najbliższe otwarcia szkółek prowadzonych przez licencjobiorców będą miały miejsce w Koninie, Wałbrzychu oraz Oświęcimiu.

Obecnie w ramach sieci działa 20 szkółek, z czego cztery są w posiadaniu założycieli, zaś pozostałe są placówkami partnerskimi. Większość punktów znajduje się na Śląsku, skąd wywodzi się firma. Powstała w 2009 roku Akademia Piłkarska Silesia uczy gry w piłkę nożną dzieci począwszy już od 4. roku życia. Oprócz zajęć, które odbywają się dwa razy w tygodniu, dzieci wyjeżdżają na obozy sportowe oraz turnieje piłkarskie.

- Zajęcia odbywają się przez cały rok, z wyjątkiem trzech przerw: ostatni tydzień roku, tydzień ferii zimowych oraz miesiąc wakacji – dodaje Łukasz Migalski. - Warto dodać, iż nie ma kosztów stałych przedsięwzięcia, więc brak przychodów nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Franczyzobiorca może liczyć m.in. na materiały szkoleniowe, bazę ćwiczeń i treningów, materiały promocyjne oraz obsługę strony www. Franczyzodawca z kolei pomaga przy obsłudze prawnej i zarządzaniu klientami oraz umożliwia nabycie sprzętu sportowego po promocyjnych cenach. Szkółka zatrudnia specjalistów nie tylko od piłki nożnej, ale również od aerobiku, fizjoterapii oraz dietetyki tak, aby rozwój najmłodszego organizmu był zrównoważony.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora