Wielka gwiazda w nowej odsłonie

Inspiracją nowego wystroju stały się miejsca załadunku, miasta portowe jak np. Amsterdam. Ściana witryny i zabudowa za kasą przypominają kontenery morskie. Ciężkie, suwane drzwi wykonane z drewna ze stalowymi okuciami nawiązują do wrót hali produkcyjnej
Poniedziałek
17.10.2011
Big Star zaprezentował zmieniony wystrój sklepów. Prezentacja zbiegła się w czasie z wprowadzeniem na rynek nowego konceptu.
 

Nowy wystrój sklepów nawiązuje do genezy jeansu, gdy był on wykorzystywany przede wszystkim jako odzież robocza. Aranżacja utrzymana jest w minimalistycznym klimacie manufaktury z przewagą surowych materiałów jak beton i stal. Pierwszy punkt w nowej odsłonie został otwarty w Galerii Krakowskiej. Zaś w C.H. Wileńska w Warszawie Big Star uruchomił swój pierwszy sklep w nowym koncepcie Shoes and Accessories. Powstał on z myślą o rozszerzeniu dotychczasowego zakresu działania sieci, poprzez zwiększenie oferty sklepów.

- Ograniczona powierzchnia sklepów zawężała ekspozycję kolekcji butów i akcesoriów, stąd zrodziła się potrzeba nowego konceptu sprofilowanego na ten asortyment - mówi Dariusz Choduń, commercial manager. - Nowy koncept Big Star Shoes and Accessories jest odpowiedzią na zapotrzebowanie płynące z rynków, na których obecnie działa marka.

Firma zamierza zwiększać sukcesywnie liczbę sklepów, przede wszystkim w kluczowych centrach handlowych. Obecnie poszukuje partnerów zainteresowanych nowym konceptem i chętnych podjęcia współpracy z siecią. Pod szyldem Big Star działa w Polsce ponad 200 sklepów oraz ok. 50 za granicą.

Sklepy monobrandowe Big Star prowadzi w miastach o populacji min. 50 tys. mieszkańców. Największe koszty przy otwieraniu własnego sklepu pod szyldem sieci to adaptacja lokalu (50-150 tys. zł) oraz jego zatowarowanie (50–180 tys. zł). W przypadku sklepu multibrandowego trzeba wygospodarować 30 – 40 m2 dla marki Big Star oraz od 15 do 50 tys. zł na adaptację przestrzeni i meble.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.