Zmierzch Sunset Suits

W ostatnich latach upadło kilka marek odzieżowych, w tym Reporter i Monnari.
Czwartek
12.01.2012
Producent garniturów utonął. Nie pomogła nawet franczyza, która miała być jego kołem ratunkowym.
 

Pogarszająca się sytuacja finansowa Sunset Suits skutkuje zamykaniem kolejnych lokali działających pod charakterystycznym logo z zachodzącym słońcem. Znana marka zarządzała ponad setką sklepów, w tym kilkunastoma w Czechach. Teraz powoli zwija manatki. Główny numer telefonu w centrali nie odpowiada, a firmy windykacyjne szukają możliwości odzyskania przynajmniej części nieopłaconych należności.

Mirosław Kranik, twórca Sunset Suits, zatrudniał kilka tysięcy osób – w szwalniach, fabryce mebli i sklepach. Pracownicy mieli do dyspozycji darmową opiekę medyczną, a nawet autobusy dowożące do pracy. W XXI wieku trudno jednak o samowystarczalność w branży odzieżowej. Tymczasem Sunset Suits chciało być przysłowiową Zosią samosią, która zajmuje się każdym etapem produkcji odzieży, począwszy od produkcji materiału, przez szycie garniturów, aż po ich sprzedaż. Marka stała się synonimem taniego garnituru, nie zawsze szytego z najlepszej jakości materiału. Ponadto firma nie podążała za najnowszymi trendami, co zauważył w 2009 roku Tomasz Jacyków, projektant mody i stylista, w wywiadzie dla miesięcznika Własny Biznes Franchising.
- Sunset Suit przeżywał boom w latach 90. Właśnie wtedy firma zalała Polskę kolorowymi, flauszowymi płaszczami i marynarkami na gigantycznych ramionach. Niestety marka wzorniczo i gatunkowo kuleje – mówił.

Ratunkiem dla firmy miało być pozyskanie franczyzobiorców, ale trudno było znaleźć chętnych inwestorów. Sunset Suits cieszy się znaną marką, ale to zbyt mało by zagwarantować potencjalnym franczyzobiorcom sukces finansowy. Ten wydawał się trudny do zrealizowania wobec problemów własnych sklepów.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018