22.02.2012

Dola korepetytora

Korepetycje z matematyki bierze coraz więcej dzieci. Powrót do łask "królowej nauk" wykorzystali również franczyzodawcy.

Twórcy szkoły 2plus2 od ponad 10 lat prowadzą szkołę językową BLC. Stworzony program nauczania matematyki pozwala pracować zarówno z uczniem słabym, który wymaga pomocy i nadrobienia zaległości, jak i z uczniami wybitnie uzdolnionymi. Szkoła prowadzi zajęcia matematyczne także dla 4, 5 i 6 latków, którzy stanowią coraz liczniejsze grono klientów. Nauka w szkołach 2plus2 odbywa się przez cały tydzień, a w ramach jednej opłaty miesięcznej można przychodzić na zajęcia bez ograniczeń.

Uczniowie Szkoły Matematyki 2plus2. Fot. Szkoła matematyki 2plus2

Zainteresowanie klientów zajęciami z matematyki w ciągu najbliższych kilku lat powinno stale wzrastać m.in. dzięki przywróceniu matematyki jako obowiązkowego przedmiotu na maturze.

- Postanowiliśmy otworzyć centrum edukacyjne, które umożliwi młodzieży lepszy start w karierze i pomoże rozwiązać problemy, jakie stwarza matematyka od poziomu podstawówki do liceum – mówi Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC. - Obserwując tendencje na rynku edukacyjnym nie ma wątpliwości, że w najbliższych latach będzie dominował jeden profil nauczania, jakim są nauki ścisłe.

Firma zaprasza do współpracy korepetytorów matematyki, nauczycieli oraz wszystkie osoby chcące pracować z młodzieżą i zarazem prowadzić własny biznes. Koszty inwestycji we własne centrum edukacyjne to ok. 8 tys. zł. Przedsiębiorca nie musi dysponować własnym lokalem, wystarczy gdy jakiś wynajmie. Placówka nie wymaga adaptacji.

Koncepcja szkoły pozwala na otwarcie kilku centrów edukacyjnych w jednym mieście i, jak pokazuje dotychczasowe doświadczenie, sprawdza się w praktyce. Dwie placówki własne funkcjonują obecnie w Szczecinie. Na zajęcia uczęszcza tam ponad 140 osób. 2plus2 poszukuje franczyzobiorców na terenie całego kraju.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora