03.03.2012

Zmierzch epoki kredy

Internetowa platforma językowa FunEnglish.pl chce, by za pół roku korzystało z jej usług tysiąc szkół i bibliotek.

FunEnglish.pl to e-learningowy portal dla uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Z platform językowych FunEnglish.pl korzystają szkoły oferujące kursy z angielskiego, francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, rosyjskiego, a także firmy prowadzące zajęcia z angielskiego dla dzieci. Z usługi w poprzednim roku skorzystało 70 placówek. Dodatkowo platforma FunEnglish wykorzystywana jest w 900 bibliotekach i 800 szkołach podstawowych, na zasadzie sprzedaży licencji.

- Do końca września bieżącego roku zamierzamy przekroczyć liczbę 1000 szkół i 1000 bibliotek. Chcemy także pozyskać kolejne 70 szkół językowych.mówi Krzysztof Wojewodzic z firmy FunEnglish.pl.

Twarze FunEnglish.

Z platform językowych FunEngilsh.pl korzystają szkoły i biblioteki, nie tylko w Polsce. Metoda nauczania stosowana jest także w Niemczech, Hiszpanii i Ameryce Południowej.

Firma rozrasta się również na rynku naszych zachodnich sąsiadów. Dzięki sprzedaży licencji partnerowi na rynku niemieckim, uruchomiona została strona FunEnglisch.de. Metoda nauczania sprzedawana jest także w Hiszpanii i Ameryce Południowej. Wkrótce będzie dostępna także we Francji, Włoszech i Rosji.

Szkoła językowa, która chce skorzystać z produktu FunEnglish.pl musi mieć przede wszystkim dobre łącze internetowe. Platforma nie wymaga instalacji, do dostępu potrzeba jedynie przeglądarki, loginu i hasła. Firma nie pobiera opłat wstępnych, a jedynie miesięczną opłatę licencyjną w wysokości od 5 do 9 zł za ucznia, w zależności od ich liczności.

Duży wpływ na edukację wywarły ostatnio zmiany technologiczne, dzięki czemu coraz częściej wykorzystywany jest internet. Instytucje edukacyjne wiedzą, że komputery oraz e-learningowe techniki nauczania nie są zagrożeniem, lecz pomocą w edukacji. W projekt e-szkoła polski rząd zainwestował ostatnio 50 mln zł.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora