05.02.2002

Subway liderem w USA

Sieć Subway Restaurants ma największą liczbę restauracji w USA

Jak podaje „Prawo i Gospodarka”, pod koniec poprzedniego roku Subway miał w USA 13 347 tys, restauracji – o 148 więcej od swojego, największego rywala sieci McDonalda’s. Firma Connecticut prowadziła w zeszłym roku bardzo intensywną ekspansję i otworzyła 904 nowych lokali w USA.

W tym czasie McDonald’s został znacznie w tyle. Może pochwalić się tylko 295 nowymi restauracjami. Jednak wciąż pozostaje liderem rynku jeśli chodzi o wartość sprzedaży, trzeba też pamiętać, że McDonald’s Corp. to również takie sieci restauracji jak: Donatos Pizza i Boston Market.

Analitycy przypominają jednak, że w tej branży liczba lokali jest bardzo ważna dla zwiększenia udziału w rynku, bo klienci sieci barów szybkiej obsługi nie są przywiązani do marki i najchętniej wybierają najbliższy lokal.

McDonald’s był największą siecią restauracji typu fast food w USA od 1978 roku, kiedy wyprzedził pod tym względem KFC. W sumie jednak najwięcej barów różnej marki ma firma Tricon, do której należą m.in.: KFC, Pizza Hut i Taco Bell.

Więcej: Prawo i Gospodarka, 5 lutego 2002

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0