Od przybytku głowa nie boli

Dotacje z gminy przypadają na każde dziecko uczęszczające do przedszkola. Aby ją uzyskać, należy spełnić szereg warunków pozwalających na otrzymanie statusu przedszkola niepublicznego.
Piotr Gałka, właściciel sieci Przedszkole Koliberek
Czwartek
10.05.2012
O dobrej koniunkturze na rynku przedszkoli niepublicznych spowodowanych wyżem demograficznym opowiada Piotr Gałka, właściciel sieci Przedszkole Koliberek.
 

Do przedszkola wybierają się właśnie dzieci z roczników wyżu demograficznego. Czy to dobra wiadomość dla Koliberka?
Gminy nie nadążają z zapewnieniem odpowiedniej liczby miejsc dla przedszkolaków. Dodatkowo duża część rodziców sześciolatków zdecydowała się w tym roku pozostawić dzieci w przedszkolach co jeszcze bardziej zmniejszyło szanse trzylatków na miejsce w placówkach publicznych. Oprócz tego co roku trafiają do nas dzieci, których rodzice, rezygnują z miejsca w przedszkolu publicznym z powodu jego słabej oferty. To efekt przepełnionych grup i braku indywidualnego podejścia.

Inwestycja we własne przedszkole pod logo Koliberka zamyka się w graniach 100 tys. zł. Na jakie wydatki potrzebny jest ten kapitał?
Przede wszystkim na wyposażenie i adaptację lokalu do naszego standardu. Jest to największa część inwestycji. Pomagamy naszym partnerom znaleźć nieruchomość nie wymagającą przeprowadzania dużego remontu, który to znacznie zwiększyłby wysokość nakładów.

W swojej ofercie franczyzowej wspominacie o możliwości pozyskania dotacji z urzędu gminy na wystartowanie z własnym biznesem w sieci Koliberek. W jakim stopniu zasilają one kapitał początkowy franczyzobiorcy i czy przedszkolom sieciowym jest je łatwiej uzyskać niż niezależnym?
Comiesięczne dotacje z gminy przypadają na każde dziecko uczęszczające do przedszkola. W znaczącym stopniu wspomagają one budżet, umożliwiając utrzymanie wysokości czesnego na poziomie będącym w zasięgu większości pracujących rodziców. Aby je uzyskać należy spełnić szereg warunków pozwalających na otrzymanie statusu przedszkola niepublicznego. Przedszkolom w sieci jest dużo łatwiej poradzić sobie z tym skomplikowanym procesem, dzięki wiedzy i doświadczeniu franczyzodawcy. Siec Koliberka nie zakłada prowadzenia przedszkoli o statusie innym niż niepubliczne.

Jaki jest idealny franczyzobiorca sieci Przedszkoli Koliberek? Czy taki partner to dobry menedżer, czy osoba lubiąca pracę z najmłodszymi?
Przede wszystkim musi to być osoba, która rozumie na czym polega praca z dziećmi. Wymagamy pełnego zaangażowania się w prowadzenie placówki, a więc należy również wykazać się umiejętnościami menedżerskimi, natomiast nie wymagamy specjalnego wykształcenia w tym kierunku. Większy nacisk kładziemy na osobowość franczyzobiorcy.

Rozmawiała (gum)


POPULARNE NA FORUM

Żłobek

Hej! Chciałabym otworzyć żłobek- macie doświadczenia z jakąś franczyzą? Może jest tutaj jakis właściciel, który zechciałby ze mną porozmawiać nt. opłacalności...

1 wypowiedzi
ostatnia 11.03.2024
Praca licencjacja - franczyza McDonald's

Piszę pracę licencjacką na temat franczyzy jako formy prowadzenia działalności gospodarczej na przykładzie McDonald 's. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.05.2021
Akademia Bystrzaka

Podłączam się do pytania.

2 wypowiedzi
ostatnia 25.11.2020
Akademia Bystrzaka

Witam serdecznie Zastanawiam się nad Akademia Bystrzaka. Macie jakieś doświadczenia?

2 wypowiedzi
ostatnia 21.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Moja siostra i jest bardzo zadowolona. Z tego co wiem to swój poczatek miała po kursie Poli Sobczyk z Barand Assist. I potem zaangażowała się w to całkowicie i dziś...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.02.2020
Wirtualna Asystentka?

Czy ktoś może pracuje jako WA i może podzielić się opinią? Zastanawiam się nad taką pracą. Znalazłam kilka kursów od Poli Sobczyk właśnie dla Asystentek i wygląda...

2 wypowiedzi
ostatnia 07.02.2020
Czy warto zainwestować w szkołę językową?

Moim zdaniem warto. Jestem pewien, że znajomość języka angielskiego na pewno ci się przyda w przyszłości. Znając jakiś język obcy możesz też starać się o lepszą...

21 wypowiedzi
ostatnia 14.11.2019
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018