Od przybytku głowa nie boli

Dotacje z gminy przypadają na każde dziecko uczęszczające do przedszkola. Aby ją uzyskać, należy spełnić szereg warunków pozwalających na otrzymanie statusu przedszkola niepublicznego.
Piotr Gałka, właściciel sieci Przedszkole Koliberek
Czwartek
10.05.2012
O dobrej koniunkturze na rynku przedszkoli niepublicznych spowodowanych wyżem demograficznym opowiada Piotr Gałka, właściciel sieci Przedszkole Koliberek.
 

Do przedszkola wybierają się właśnie dzieci z roczników wyżu demograficznego. Czy to dobra wiadomość dla Koliberka?
Gminy nie nadążają z zapewnieniem odpowiedniej liczby miejsc dla przedszkolaków. Dodatkowo duża część rodziców sześciolatków zdecydowała się w tym roku pozostawić dzieci w przedszkolach co jeszcze bardziej zmniejszyło szanse trzylatków na miejsce w placówkach publicznych. Oprócz tego co roku trafiają do nas dzieci, których rodzice, rezygnują z miejsca w przedszkolu publicznym z powodu jego słabej oferty. To efekt przepełnionych grup i braku indywidualnego podejścia.

Inwestycja we własne przedszkole pod logo Koliberka zamyka się w graniach 100 tys. zł. Na jakie wydatki potrzebny jest ten kapitał?
Przede wszystkim na wyposażenie i adaptację lokalu do naszego standardu. Jest to największa część inwestycji. Pomagamy naszym partnerom znaleźć nieruchomość nie wymagającą przeprowadzania dużego remontu, który to znacznie zwiększyłby wysokość nakładów.

W swojej ofercie franczyzowej wspominacie o możliwości pozyskania dotacji z urzędu gminy na wystartowanie z własnym biznesem w sieci Koliberek. W jakim stopniu zasilają one kapitał początkowy franczyzobiorcy i czy przedszkolom sieciowym jest je łatwiej uzyskać niż niezależnym?
Comiesięczne dotacje z gminy przypadają na każde dziecko uczęszczające do przedszkola. W znaczącym stopniu wspomagają one budżet, umożliwiając utrzymanie wysokości czesnego na poziomie będącym w zasięgu większości pracujących rodziców. Aby je uzyskać należy spełnić szereg warunków pozwalających na otrzymanie statusu przedszkola niepublicznego. Przedszkolom w sieci jest dużo łatwiej poradzić sobie z tym skomplikowanym procesem, dzięki wiedzy i doświadczeniu franczyzodawcy. Siec Koliberka nie zakłada prowadzenia przedszkoli o statusie innym niż niepubliczne.

Jaki jest idealny franczyzobiorca sieci Przedszkoli Koliberek? Czy taki partner to dobry menedżer, czy osoba lubiąca pracę z najmłodszymi?
Przede wszystkim musi to być osoba, która rozumie na czym polega praca z dziećmi. Wymagamy pełnego zaangażowania się w prowadzenie placówki, a więc należy również wykazać się umiejętnościami menedżerskimi, natomiast nie wymagamy specjalnego wykształcenia w tym kierunku. Większy nacisk kładziemy na osobowość franczyzobiorcy.

Rozmawiała (gum)


POPULARNE NA FORUM

Szkolenia prezentacje biznesowe

Cześć, zastanawiam się nad otworzeniem biznesu w zakresie doradztwa zawodowego w zakresie autoprezentacji, tworzenia cv, rozwoju kariery itp. Być może właśnie na...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Tłumacz

Cześć, jeśli potrzebujecie jakiegoś sprawdzonego tłumacza to polecam LOQUAX na prawdę warto skorzystać, nasza firma korzysta z takich usług już od długiego czasu i...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018