20.08.2012

Drogeria dla aptekarzy

Firma A’propos przygotowała ofertę współpracy dla farmaceutów.

Właścicielem drogerii A'propos jest Grupa Kapitałowa Interchem, która zarządza również sieciami drogerii Aster i Natura. Pierwsze umowy franczyzowe w ramach sieci A'propos zostały podpisane w grudniu 2011 roku, na koniec lipca sieć liczyła 121 punktów franczyzowych.

Drogeria Apropos.

Oprócz formatu Med.&Beauty, A’propos oferuje franczyzobiorcom trzy modele współpracy: Drugstore, Beauty Shop i Home and Beauty.

- Do końca roku chcemy mieć 180 placówek, zaś na rok 2013 i lata następne planujemy dalszy rozwój - deklaruje Paweł Drewnowski, dyrektor sieci franczyzowej A'propos. - Oczekujemy, że spory wpływ na liczbę drogerii będzie miał nasz nowy format – A'propos Med.&Beauty, który miał swój debiut w sierpniu. Do końca 2012 roku planujemy rozpocząć współpracę z pierwszymi pięcioma franczyzobiorcami, którzy będą testować tę formę współpracy. Nowy format jest adresowany do osób zakładających apteki, które chcą poszerzyć swoją ofertę o kosmetyki.

Oprócz formatu Med.&Beauty, A'propos oferuje franczyzobiorcom trzy modele współpracy: Drugstore, Beauty Shop i Home and Beauty. Pierwsze dwa modele współpracy zakładają całkowitą zmianę wyglądu sklepu i zaaranżowanie go zgodnie z wymogami sieci. Zasadniczą różnicą jest dobór dominującego asortymentu. W przypadku Beauty Shop kluczową rolę odgrywają kosmetyki kolorowe i zapachowe, podczas gdy Drugstore oferuje szeroki wachlarz chemii gospodarstwa domowego, higienicznej i kosmetycznej. Model Home and Beauty umożliwia wprowadzenie produktów drogeryjnych pod szyldem A'propos do sklepów samoobsługowych, bez konieczności zmiany całej powierzchni handlowej. Format ten wymaga jedynie wydzielenia powierzchni w sklepie.

Drogerie A'propos mają od 60 do 200 m2. Najczęściej do sieci przyłączają się właściciele już istniejących sklepów. W wypadku nowej inwestycji, na uruchomienie od podstaw drogerii o powierzchni ok. 150 m2 trzeba przeznaczyć ok. 250 tys. zł netto. Franczyzobiorca może liczyć na wsparcie techniczne obejmujące projekt sklepu, wsparcie handlowe, czyli atrakcyjne warunki zakupu.

(mak)