Bielizna w realu i w sieci

Franczyzobiorca sam decyduje o wyborze asortymentu, jaki znajdzie się w jego sklepie.
Niedziela
26.08.2012
Atlantic zapowiada szybki rozwój sieci salonów franczyzy depozytowej. Pracuje również nad promocją marki w internecie.
 

W tym roku Atlantic postawił na rozwój swojej sieci sprzedaży. Od początku roku sieć powiększyła się o sześć salonów franczyzy depozytowej. Do końca sierpnia na mapie Atlantica pojawią się jeszcze dwa sklepy franczyzowe, a na koniec roku sieć powinna powiększyć się o kolejne dziesięć punktów. W sumie sieć sklepów własnych i franczyzowych w Polsce liczy około 150 salonów. Bieliznę Atlantic można kupić również u naszych sąsiadów, firma posiada bowiem sklepy w Rosji, Czechach, Mołdawii, na Litwie, Ukrainie oraz Białorusi.

- Sklep franczyzowy Atlantic może otworzyć każdy, ponieważ bariery wejścia na rynek nie są duże. Rekomendowana jest wiedza o prowadzeniu własnego biznesu, ale nie jest to warunek konieczny – mówi Anna Waszkiewicz, dyrektor ds. sprzedaży detalicznej w firmie Atlantic.

Na dostosowanie lokalu do wymogów sieci trzeba przeznaczyć ok. 2 tys. zł za m2.
- Od naszych partnerów wymagamy jednolitego standardu wyposażenia salonu. Przygotowujemy aranżację i wizualizację, zapewniamy również meble oraz pozostałe elementy wyposażenia sklepu. Franczyzobiorca tylko je finansuje – wyjaśnia Anna Waszkiewicz.

Atlantic stawia również na promocję firmy w internecie z wykorzystaniem social marketingu.
- Dzięki social media możemy informację o danym produkcie przekazać do zdecydowanie większej liczby osób, niż za pomocą tradycyjnych kanałów jakim jest np. prasa. W związku z tym, prowadzenie regularnej komunikacji z użytkownikiem w internecie jest bardzo ważne. Powstają kolejne portale, gdzie można lepiej poznać markę. Przez to, że są bardziej funkcjonalne, modniejsze i atrakcyjniejsze wypierają inne kanały przekazu. Najlepszym przykładem jest doskonały debiut serwisu Pinterest. Użytkownik Pinterest’a obserwuje średnio 9,3 stron firmowych, podczas gdy na Facebooku jest to średnio 6,9 strony – tłumaczy Kaja Bielawska, specjalista ds. nowych mediów.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.