Sklep zawsze pod ręką

Dostępność przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, duży wybór produktów, brak kolejek i wygoda sprawia, że aż 70 proc. internautów robi zakupy w sieci - dowodzą badania firmy Gemius.
Piątek
14.09.2012
Producent odzieży damskiej Aryton uruchomił e-sklep. Pomoże on dotrzeć do klientów z małych miast i zwiększy sprzedaż w punktach stacjonarnych.
 

Firma Aryton od 20 lat projektuje i szyje ubrania wysokiej jakości. W ofercie znajdują się praktycznie wszystkie elementy garderoby damskiej na każdą okazję oraz liczne akcesoria. Każda kolekcja składa się z min. 250 produktów proponowanych w dwóch liniach: basic oraz fashion. Do tej pory wszystkie produkty można było kupić w 31 sklepach firmowych. Teraz, gdy firma otworzyła dodatkowy kanał dystrybucji, jakim jest e-sklep, dostęp do artykułów ma każdy, kto posiada komputer z dostępem do internetu.

- Nasze salony prowadzimy w największych polskich miastach, zaś e-sklep nastawiony jest dotarcie do klientów z mniejszych miejscowości, którzy nie maja do nich dostępu – mówi Tomasz Gardziewicz, menedżer marki Aryton. - Na dystrybucji internetowej planujemy osiągnąć 5 proc. poziomu sprzedaży klasycznych sklepów. Ponadto liczymy na tzw. efekt ROPO (red. Research Online Purchaise Offline), czyli że część klientek zapozna się z naszą ofertę produktową i wróci po zakup do salonu stacjonarnego.

Wraz z e-sklepem wystartowała także nowa strona firmy, na której nowością jest blog marki. Będą tam na bieżąco zamieszczane wpisy znanych blogerek i osób ze świata mody i kultury, z którymi marka będzie współpracować. Portal, jak i wirtualny sklep będą promowane w internecie z wykorzystaniem działań SEM (search engine marketing) i SEO (red. search engine optimization). Akcja ma na celu polepszenie pozycjonowania obu stron.

- Traktujemy sklep internetowy również jako działanie marketingowe i wizerunkowe, wpływające na rozpoznawalność marki i dające możliwość lepszego kontaktu z klientem. Poznamy w ten sposób lepiej jego potrzeby i trafniej zaproponujemy promocję – dodaje Tomasz Gardziewicz.

Spośród 31 salonów sieci 18 to placówki partnerskie. Ostatnie otwarcie miało miejsce w CH Arkadia w stolicy, gdzie powstał sklep własny. Aryton poszukuje także partnerów w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie.

(boa)


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018