14.09.2012

Sklep zawsze pod ręką

Producent odzieży damskiej Aryton uruchomił e-sklep. Pomoże on dotrzeć do klientów z małych miast i zwiększy sprzedaż w punktach stacjonarnych.

Firma Aryton od 20 lat projektuje i szyje ubrania wysokiej jakości. W ofercie znajdują się praktycznie wszystkie elementy garderoby damskiej na każdą okazję oraz liczne akcesoria. Każda kolekcja składa się z min. 250 produktów proponowanych w dwóch liniach: basic oraz fashion. Do tej pory wszystkie produkty można było kupić w 31 sklepach firmowych. Teraz, gdy firma otworzyła dodatkowy kanał dystrybucji, jakim jest e-sklep, dostęp do artykułów ma każdy, kto posiada komputer z dostępem do internetu.

Sklep Aryton.

Dostępność przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, duży wybór produktów, brak kolejek i wygoda sprawia, że aż 70 proc. internautów robi zakupy w sieci - dowodzą badania firmy Gemius.

- Nasze salony prowadzimy w największych polskich miastach, zaś e-sklep nastawiony jest dotarcie do klientów z mniejszych miejscowości, którzy nie maja do nich dostępu – mówi Tomasz Gardziewicz, menedżer marki Aryton. - Na dystrybucji internetowej planujemy osiągnąć 5 proc. poziomu sprzedaży klasycznych sklepów. Ponadto liczymy na tzw. efekt ROPO (red. Research Online Purchaise Offline), czyli że część klientek zapozna się z naszą ofertę produktową i wróci po zakup do salonu stacjonarnego.

Wraz z e-sklepem wystartowała także nowa strona firmy, na której nowością jest blog marki. Będą tam na bieżąco zamieszczane wpisy znanych blogerek i osób ze świata mody i kultury, z którymi marka będzie współpracować. Portal, jak i wirtualny sklep będą promowane w internecie z wykorzystaniem działań SEM (search engine marketing) i SEO (red. search engine optimization). Akcja ma na celu polepszenie pozycjonowania obu stron.

- Traktujemy sklep internetowy również jako działanie marketingowe i wizerunkowe, wpływające na rozpoznawalność marki i dające możliwość lepszego kontaktu z klientem. Poznamy w ten sposób lepiej jego potrzeby i trafniej zaproponujemy promocję – dodaje Tomasz Gardziewicz.

Spośród 31 salonów sieci 18 to placówki partnerskie. Ostatnie otwarcie miało miejsce w CH Arkadia w stolicy, gdzie powstał sklep własny. Aryton poszukuje także partnerów w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Warszawie.

(boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora