Obecnie pracujemy nad oprogramowaniem, które pozwoli drukować bajki nie tylko po polsku, ale również w innych językach.
Rafał Kwiatkowski, dyrektor ds. rozwoju wydawnictw Niebieski Słoń
Czwartek
04.10.2012
Komputer, oprogramowanie i drukarka wystarczą do otwarcia własnego wydawnictwa Niebieski Słoń. Działa ich już w Polsce 50.
 

Wydawnictwo w centrum handlowym? Czemu nie. Zwłaszcza, gdy każda książka jest drukowana na specjalne zamówienie, a bohaterem bajkowej przygody za każdym razem jest inny mały klient. Tak właśnie wygląda działalność wydawnictwa Niebieski Słoń, które oferuje „Książkę o twoim dziecku”. Taki biznes nie tylko daje zarobić, ale też kształci i rozbudza w dzieciach miłość do książek, z którą w naszym kraju niestety z roku na rok jest coraz gorzej. Jak podaje Biblioteka Narodowa, w 2010 roku aż 56 proc. Polaków nie przeczytało żadnej książki.

- Każde dziecko marzy o tym, żeby stać się głównym bohaterem bajki. Nasze wydawnictwo znalazło sposób, żeby tego dokonać. Wystarczy wpisać imię i nazwisko dziecka do tekstu książki, a potem złożyć ją wraz z ilustracjami w naszym programie i wydrukować – wyjaśnia Rafał Kwiatkowski, dyrektor ds. rozwoju Wydawnictwa Niebieski Słoń. - Obecnie pracujemy nad oprogramowaniem, które pozwoli drukować bajki nie tylko po polsku, ale również w innych językach.

Mini wydawnictwo można uruchomić w domu, ale równie dobrze działalność sprawdza się w centrach handlowych, czy księgarniach. Wystarczy do tego komputer z oprogramowaniem do edycji bajek, laserowa drukarka i zszywacz do tekstów. Opłata wstępna wynosi 1,8 tys. zł. Franczyzobiorca musi również nabyć półprodukty, których koszt to ok. 2 tys. zł. Inwestycja zwraca się po sprzedaży ok. 80-100 książek, co następuje po ok. 2 miesiącach.

W sieci działa 50 punktów franczyzowych, firma poszukuje jednak kolejnych biorców licencji, którzy będą chcieli otworzyć jednostki m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Puławach, czy Łodzi. Franczyzobiorcy Wydawnictwa Niebieski Słoń uzyskują wyłączność na obszarze zamieszkałym przez 200 tys. osób. W ramach opłaty licencyjnej otrzymują również oprogramowanie do edycji bajek, zszywacz, materiały promocyjne oraz przechodzi szkolenie z obsługi programu i zarządzania placówką.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018