06.10.2012

Abra współpracuje z multibiorcami

Najlepszym dowodem na rentowność biznesu jest fakt, że franczyzobiorcy wykupują licencje na prowadzenie kilku sklepów meblowych.

Ogólnopolska sieć sklepów meblowych Abra w najbliższych latach skoncentruje się na otwarciach we franczyzie. Na razie w ramach sieci działają 72 punkty własne oraz 9 partnerskich. Należąca do międzynarodowej Grupy Steinhoff spółka Abra jest obecnie największą nieproducencką siecią sklepów meblowych. W najbliższych latach spółka zamierza skoncentrować się na współpracy partnerskiej w miastach do 100 tys. mieszkańców.
- Intensywna budowa sieci franczyzowej jest dla nas naturalnym etapem rozwoju – mamy rozpoznawalną markę oraz stabilną sieć własną w dużych miastach. Rozwój w mniejszych miastach opieramy o franczyzę i sprawdzony model biznesowy, potwierdzony wynikami pierwszych placówek licencyjnych - wyjaśnia Dorota Placzyńska menadżer ds. rozwoju sieci.

Budynek salonu z meblami Abra

Zaledwie co 12 klient kupujący meble robi to przez internet. Sklepy stacjonarne nie muszą zatem obawiać się konkurencji ze strony e-sklepów. Osoby wyposażające swoje mieszkanie wolą kupować produkt oceniając jakośc jego wykonania osobiście. Na stronie internetowej Abry znajduje się oferta sklepów.

Inwestycja we franczyzowy sklep meblowy Abra wynosi ok. 90 tys. zł. Tyle kosztuje adaptacja i wyposażenie placówki zgodnie ze standardami firmy. Na ekspozycję sklepu sieć udziela partnerowi nieoprocentowanego kredytu na 12 miesięcy. Miesięczna opłata franczyzowa wynosi 500 zł plus 3 proc. od cen zakupu. Abra nie pobiera opłaty marketingowej.
- Opracowując nasz model franczyzowy założyliśmy rozszerzanie współpracy z dotychczasowymi franczyzobiorcami i premiowanie przedsiębiorców, którzy decydują się na otwieranie kolejnych sklepów. To założenie się sprawdza, bowiem po roku od uruchomienia pierwszego sklepu franczyzowego mamy już trzech multifranczyzobiorców – mówi Dorota Placzyńska.

Jak pokazują wyniki badań PMR "Rynek wyposażenia wnętrz w Polsce 2011" Polacy w sklepach meblowych kupują najczęściej: całe komplety mebli (21 proc.), sofy/wersalki/narożniki (16,7 proc.), meble kuchenne (13,6 proc.) i szafy (11,7 proc.). Oferta sklepów Abra obejmuje wyposażenie zarówno kuchni, pokoju dziecinnego jak i salonu.

(emka), (dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Marcin Kaleta

doradca we franczyzie
Napisz do autora