Beata Kołodziejczyk, założycielka sieci Kreatywka
Poniedziałek
28.01.2013
Bezpłatne zajęcia dla dzieci są bardzo skuteczną i sprawdzoną formą pozyskania klientów - mówi Beata Kołodziejczyk, założycielka Kreatywki.
 

Kiedy biznes z Kreatywką jest opłacalny?
Franczyzobiorcy Kreatywki działają w 34 miastach o różnej wielkości. Na rentowność przedsięwzięcia ma wpływ wiele czynników, a ponieważ franczyzobiorcy obejmują swoim zasięgiem określoną populację, każdorazowe wyliczenie wskaźnika jest różne. Zależy ono bowiem nie tylko od kosztów inwestycji, ale także od poziomu cen na danym obszarze. Koszt zajęć dla dzieci oscyluje wokół 25 za jedno spotkanie. Cena ta może różnić się w poszczególnych rejonach. Stali klienci otrzymują rabaty na zajęcia.

Kreatywka organizuje pierwsze bezpłatne zajęcia. Czy to skuteczna forma promocji?
Zajęcia bezpłatne są bardzo skuteczną i sprawdzoną formą pozyskania klientów. Dzięki tej formie promocji rodzice i dzieci mogą zobaczyć na czym polegają zajęcia, gdzie się odbywają i kto je prowadzi. Organizujemy także koncerty Kreatywki, w trakcie których najmłodsi melomani mają styczność z muzyką klasyczną na żywo.

Czy w mniejszych miejscowościach rodzice częściej decydują się na oddanie pod opiekę dzieci dziadkom niż posyłają na zajęcia do punktów takich jak Kreatywka?
Spotkania Kreatywki odbywają się w godzinach zarówno przedpołudniowych, jak i popołudniowych oraz w weekendy. Dzięki temu nawet pracujący rodzice mają możliwość wyboru dogodnej godziny i decydują się mądrze rozwijać swoje maluszki poprzez nasze zabawy. Zauważamy natomiast, że choć w dużych miastach jest więcej możliwości spędzenia czasu z dzieckiem poza domem, rodzice coraz decydują się na regularne i sprawdzone zajęcia cykliczne. W mniejszych miejscowościach najczęściej nie ma wcale lub brakuje tego typu alternatyw.

W biznesie edukacyjnym najważniejszy jest kompetentny personel i lokalizacja z dużym potencjałem.
Kreatywka bardzo dużą rolę przykłada do prowadzonych szkoleń i stałego dokształcania instruktorek prowadzących zajęcia. Jakość prowadzonych zajęć, a także wysokie umiejętności starannie wyselekcjonowanej kadry stanowią podstawę naszego sukcesu. Ze względu na brak konieczności posiadania własnej sali, sprawdza się model otwierania placówek w takich miejscach, do których rodzice mają stosunkowo blisko. A to oznacza, że franczyzobiorca może prowadzić kilka punktów na swoim rejonie.

Rozmawiał (dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018