Zamknęli, by znów otworzyć

W tym roku bardzo mocno stawiamy na franczyzę. Chcemy, żeby nasze salony pojawiły się w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, oczywiście, o ile uda się je pozyskać na rozsądnych warunkach.
Marek Trybuchowicz, wiceprezes zarządu La Vantil
Poniedziałek
04.03.2013
Nierentowne sklepy z bielizną zostały zamknięte. Zastąpiły je 3 nowe sieciowe punkty otwarte w tym roku - mówi Marek Trybuchowicz, wiceprezes La Vantil.
 

Jak podsumowuje pan rok 2012 w sieci sklepów z bielizną La Vantil?
Rok 2012 upłynął w La Vantil pod znakiem generalnych porządków – na początku roku firma wykonała radykalny ruch polegający na zamknięciu nierentowych sklepów. Jednak już druga połowa roku rozpoczęła się serią otwarć, którą La Vantil zamierza kontynuować również w tym roku. Sieć sklepów z bielizną La Vantil liczy łącznie 20 placówek, połowę z nich prowadzą franczyzobiorcy, którzy mają salony m.in. w Rzeszowie, Kielcach i Zamościu. W styczniu tego roku otworzyliśmy nowy salon La Vantil w Poznaniu, a w lutym dołączyły do sieci sklepy w Warszawie i Rzeszowie. W tym roku bardzo mocno stawiamy na franczyzę. Chcemy, żeby nasze salony pojawiły się w najbardziej prestiżowych lokalizacjach, oczywiście, o ile uda się je pozyskać na rozsądnych warunkach

Co musi zrobić osoba, która chciałaby poprowadzić franczyzowy salon La Vantil?
Przystąpienie do sieci La Vantil nic nie kosztuje, franczyzobiorca nie musi również wydawać pieniędzy na zatowarowanie swojego salonu, bowiem firma oddaje mu bieliznę w komis. Kwota inwestycji we własny salon La Vantil zależy przede wszystkim od kosztów dostosowania lokalu do wymogów sieci. W przypadku wykończonego lokalu takie koszty mogą się zamknąć w 5 tys. zł, do tego należy jeszcze doliczyć wydatki na meble (20-50 tys. zł), sprzęt komputerowy (6 tys. zł) oraz elementy wizualizacji (4-6 tys. zł), co daje przy najmniejszych szacunkach ok. 30 tys. zł. Salony La Vantil liczą ok. 100 m2 powierzchni i mieszczą się najczęściej w centrach handlowych.

Kto najczęściej rozpoczyna współpracę z marką?
Wśród potencjalnych franczyzobiorców La Vantil znajdują się zarówno osoby, które działają już w branży bieliźniarskiej, jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę w tym biznesie. Często zwracają się do nas przedsiębiorcy działający już w branży odzieżowej, ale zainteresowani zmianą oferty, a skład której wchodzi właśnie bielizna, skarpety i rajstopy.

Rozmawiała (mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.