09.05.2013

Boso przez biznes

O zaletach nowatorskiego obuwia oraz budowie sieci sprzedaży opowiada Damian Nowak, dyrektor handlowy marki 5palców.

Kiedy i gdzie powstały buty z palcami oferowane przez markę 5palców?
Obuwie z palcami to pomysł pewnego młodego Włocha, Roberta Fliri. Idea była prosta – anatomiczny but, który jest na stopie drugą skórą, upina ją, lecz nie krępuje. Wcześniej nie słyszano o butach, w których palce są od siebie odseparowane.

Damian Nowak, dyrektor handlowy marki 5palców. Fot. 5palców

Rynek amerykański „pochłania” setki tysięcy par rocznie. Europa jeszcze potrzebuje czasu, ale Vibram już od dwóch lat buduje profesjonalną sieć dystrybutorską na naszym kontynencie.
Damian Nowak, dyrektor handlowy marki 5palców.

Jakie korzyści niesie z sobą noszenie takich butów?
Przede wszystkim wpływają na wzmocnienie mięśni stóp i dolnych partii nóg, dbając o ich ogólny stan zdrowia. Ponadto poprawiają zakres ruchu stawów, stymulując funkcje neurologiczne odpowiedzialne za wyczucie równowagi i zręczność. W skrócie - Vibram FiveFingers to okazja do chodzenia boso na co dzień, a przecież wszyscy wiemy jakie to zdrowe. Widzimy ogromne zainteresowanie ze strony środowiska sportowego (trenerzy, zawodnicy, w tym wielu medalistów) i medycznego (lekarze ortopedzi, podolodzy, fizjoterapeuci). Są polecane rekonwalescentom, ale także osobom niekonieczne aktywnym ruchowo, a mimo to przywiązującym wagę do ogólnego stanu zdrowia.

Gdzie w Polsce można zakupić takie buty?
Sprzedajemy dużo obuwia przez internet, wysyłki zakupionych butów realizujemy głównie do Wrocławia, Poznania, Szczecina czy Trójmiasta. Wirtualny zakup bywa jednak dość trudny, zwłaszcza w kwestii dokładnego dopasowania. Dlatego też staramy się przenieść biznes do tradycyjnego kanału sprzedaży. Rozwój w wymienionych wcześniej miastach to nasz priorytet, ale chcemy jednocześnie pozyskać partnera biznesowego w każdym większym mieście.

Dlaczego zdecydował się pan rozwijać firmę poprzez franczyzę?
Przez prawie 9 lat byłem odpowiedzialny za rozwój dużych zagranicznych sieci sklepów odzieżowych w Polsce i w krajach bałtyckich. Dzięki temu poznałem zasady ich funkcjonowania, a także posiadłem sporą wiedzę na temat rynku powierzchni komercyjnych. Teraz chciałbym wykorzystać to doświadczenie w tworzeniu własnego projektu 5palców.

rozmawiał (boa)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0