Rynek amerykański „pochłania” setki tysięcy par rocznie. Europa jeszcze potrzebuje czasu, ale Vibram już od dwóch lat buduje profesjonalną sieć dystrybutorską na naszym kontynencie.
Damian Nowak, dyrektor handlowy marki 5palców.
Czwartek
09.05.2013
O zaletach nowatorskiego obuwia oraz budowie sieci sprzedaży opowiada Damian Nowak, dyrektor handlowy marki 5palców.
 

Kiedy i gdzie powstały buty z palcami oferowane przez markę 5palców?
Obuwie z palcami to pomysł pewnego młodego Włocha, Roberta Fliri. Idea była prosta – anatomiczny but, który jest na stopie drugą skórą, upina ją, lecz nie krępuje. Wcześniej nie słyszano o butach, w których palce są od siebie odseparowane.

Jakie korzyści niesie z sobą noszenie takich butów?
Przede wszystkim wpływają na wzmocnienie mięśni stóp i dolnych partii nóg, dbając o ich ogólny stan zdrowia. Ponadto poprawiają zakres ruchu stawów, stymulując funkcje neurologiczne odpowiedzialne za wyczucie równowagi i zręczność. W skrócie - Vibram FiveFingers to okazja do chodzenia boso na co dzień, a przecież wszyscy wiemy jakie to zdrowe. Widzimy ogromne zainteresowanie ze strony środowiska sportowego (trenerzy, zawodnicy, w tym wielu medalistów) i medycznego (lekarze ortopedzi, podolodzy, fizjoterapeuci). Są polecane rekonwalescentom, ale także osobom niekonieczne aktywnym ruchowo, a mimo to przywiązującym wagę do ogólnego stanu zdrowia.

Gdzie w Polsce można zakupić takie buty?
Sprzedajemy dużo obuwia przez internet, wysyłki zakupionych butów realizujemy głównie do Wrocławia, Poznania, Szczecina czy Trójmiasta. Wirtualny zakup bywa jednak dość trudny, zwłaszcza w kwestii dokładnego dopasowania. Dlatego też staramy się przenieść biznes do tradycyjnego kanału sprzedaży. Rozwój w wymienionych wcześniej miastach to nasz priorytet, ale chcemy jednocześnie pozyskać partnera biznesowego w każdym większym mieście.

Dlaczego zdecydował się pan rozwijać firmę poprzez franczyzę?
Przez prawie 9 lat byłem odpowiedzialny za rozwój dużych zagranicznych sieci sklepów odzieżowych w Polsce i w krajach bałtyckich. Dzięki temu poznałem zasady ich funkcjonowania, a także posiadłem sporą wiedzę na temat rynku powierzchni komercyjnych. Teraz chciałbym wykorzystać to doświadczenie w tworzeniu własnego projektu 5palców.

rozmawiał (boa)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018